facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Lider dopisał trzy punkty (foto)

Lider dopisał trzy punkty (foto)

W sobotnie popołudnie w Michałowicach doszło do potyczki dwóch drużyn, które na obecną rundę mają zupełnie inne założenia. Gospodarze - Michałowianka chcą się utrzymać w A-klasie a lider z Niedźwiedzia w końcu awansować do Klasy Okręgowej. 
 
Spotkanie rozpoczęło się w deszczowej aurze, więc można było zakładać, że o końcowym wyniku może zadecydować przypadek. Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych starali się narzucić swój rytm gry. Swoją okazję miał Gałkowski, ale jego strzał poszybował nad bramką Kaczora. Później o futbolówkę powalczył Gorzkowski, który również pokusił się o strzał z dystansu jednak i tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką.  
 
Michałowianka nie potrafiła dłużej utrzymać się przy piłce popełniając proste błędy w wyprowadzeniu akcji nadziewając się tym samym na kontry. Tuż po upływie pierwszych piętnastu minut wydawało się, że goście wyjdą na prowadzenie. Szybka dwójkowa akcja Klęk-Drożniak. Klęk wpadł w pole karne i wycofał piłkę do nabiegającego Drożniaka, jednak pozyskany ze Słomniczanki pomocnik również nie znalazł sposobu, aby pokonać Kaczora. 
 
Chwilę później gospodarze mieli jedną z nielicznych swoich szans. Rafał Sobesto źle jednak przyjął futbolówkę, która dostała poślizgu na murawie i padła łupem Nowaka. Z upływem czasu więcej było z obu stron walki w środkowej strefie boiska niż klarownych sytuacji. Wydawać by się mogło, że taki obrót spraw jest po myśli graczy z Michałowic, którzy do spotkania przystąpili nie mając na ławce rezerwowych wielkiego pola manewru. 
 
W trzydziestej piątej minucie Gorzkowski ambitnie powalczył o piłkę przed polem karnym, wpadł w pole karne i został sfaulowany przez obrońcę z Michałowic. Arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr a do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów karnych - Adrian Kolano, który pewnym strzałem w prawy górny róg bramki Kaczora wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie. 
 
Cztery minuty później młody golkiper gospodarzy po raz drugi musiał wyciągać piłkę z bramki. Tym razem przyjezdni wykonywali rzut rożny. Gałkowski zagrał do Drożniaka, który zagrywa w pole karne, piłka wybita przez obrońców spada pod nogi Bruno, który oddaje mocny strzał a tor lotu futbolówki zmienia jeszcze Bartosz Chorąży i LKS prowadzi już różnicą dwóch bramek. 
 
Gospodarze próbowali odpowiedzieć dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to na mocny strzał sprzed pola karnego zdecydował się Boczkowski, ale parada Nowaka uchroniła gości przed stratą bramki. 
 
O drugiej połowie oba zespoły powinny jak najszybciej zapomnieć. Goście zagrali słabo, kilkukrotnie prowokując zagrożenie pod swoją bramką, ale Michałowianka nie potrafiła znaleźć sposobu na skierowanie piłki do bramki.  Piłkarze z Niedźwiedzia dopisali po meczu trzy punkty do swojego dorobku i tylko to powinno ich cieszyć, bo styl, w jakim to osiągnęli pozostawiał wiele do życzenia. 
 
Klasa A (Kraków I), 13.04.2019
Michałowianka Michałowice - LKS Niedźwiedź 0:2 (0:2)
Kolano 35 (k), Chorąży 39 
 
Michałowianka: Kaczor - Mazur, Oszczypała, Socha, Nogieć - Sarancha, Patecki, Świder, Małek - Sobesto, Boczkowski 
Niedźwiedź: Nowak - Bucki, Kolano, Chorąży, Kawa (80. Franaszek) - Gorzkowski, Pietruszewski (60. Zagrodzki), Bruno (70.Marek), Gałkowski (85. Joao Marcos), Drożniak - Klęk.
 

 

 

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2019-04-15 13:52:38


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Niedźwiedź  Michałowianka 

Komentarze