Wisła Kraków przegrywa z Wisłą Płock (foto)

Poniedziałek Wielkanocny zwany popularnie Lanym Poniedziałekiem przyniósł potyczkę dwóch Wiseł: krakowska podejmowała na swoim stadionie płocką. Gospodarze przystąpili do świątecznego pojedynku w mocno rezerwowym składzie.

Nie przeszkodziło im to jednak objąć prowadzenia. W 31 minucie Biała Gwiazda wyszła z popisową kontrą, piłkę w polu karnym otrzymał Peszko i dał swojej drużynie prowadzenie. Po kilku minutach było już 2:0, a gola zdobył ponownie Peszko, pieknym uderzeniem z linii pola karnego. Gospodarze nie zdołali utrzymać dwubramkowego prowadzenia do przerwy, bowiem kontaktową bramkę zdobył Szwoch.

Druga połowa rozpoczęła się okropnie dla krakowian. W 52 minucie sędzia Lasyk pokazał czerwoną kartkę Burlidze. Za co? Wie tylko sam arbiter. Stoper Wisły Kraków wybił bowiem piłkę, a na jego wyprostowaną nogę nadział się jeden z płocczan. Co miał z nią zrobić Burliga - tego nie wiadomo. Wiadomo, że w ocenie arbitra był to niezmiernie groźny faul. Osłabiona Biała Gwiazda po kilku minutach straciła gola numer 2, a jego autorem został Zawada. Po kilku kolejnych minutach było już 2:3. Ponownie Lisa pokonał Zawada.

Wiśle Kraków nie udała się inauguracja rozgrywek w grupie spadkowej. Przewaga nad miejscami zagrożonymi spadkiem jest na szczęscie tak duża, że na boisku krakowianom nie grozi spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Tego samego nie można powiedzieć o zamykającym tabelę Zagłębiu Sosnowiec. To właśnie z tym zespołem podopiecznie Macieja Stolarczyka powalczą w następnej kolejce.

Wisła Kraków - Wisła Plock 2:3 (2:1)