Myślenicka Liga Firm - 4.kolejka (video)

Za nami czwarta już seria gier w drugim sezonie Myślenickiej Ligi Firm. Doszło w niej do dwóch bardzo ważnych zdarzeń. Nowym, samodzielnym liderem tabeli został młodziutki kadrowo zespół Netfoxu, a obrońca mistrzowskiego tytułu Polplast... spadł właśnie na ostatnie miejsce w tabeli! A wszystko zaczęło się od hitu rundy wiosennej... Zapraszamy na krótki opis oraz filmowe skróty z wszystkich czterech spotkań. Ale najpierw... obejrzyjcie Best of MLF4 jako zapowiedź tego co czeka Was w dalszej części materiału.

Pod Blachą - Netfox 2:4 (2:1)
Gzyl 6 (s), Kawula 7 - Kurowski 22, 27, Starowicz 33, Klimas 35
Żółte kartki: K.Madej 20, Ogrodny 28

Ten mecz był bez wątpienia hitem 4.kolejki zmagań w Myślenickiej Ligi Firm. Spotkały się bowiem dwie ostatnie drużyny, które zaliczyły dotychczas komplet zwycięstw. Pod Blachą to zespół doświadoczony w bojach w MLF, Netfox to z kolei młoda ekipa ale dysponująca niemal dwoma składami, co też miało niebagatelny wpływ na losy tego pojedynku. Pojedynku, który kapitalnie rozpoczął się dla Czarnych Koszul. Już w 6 minucie gospodarze zdobyli dwa gole i wydawało się, że rutyna weźmie górę nad młodością. Owszem, gol Gzyla to pechowe trafienie samobójcze, ale kilkanaście sekund potem przypieczętował krótki okres przewagi gospodarzy Kawula i było 2:0. Potem jednak Restauratorom z trudem przychodziły kolejne akcje. Wydawało się, że z biegiem czasu coraz więcej do powiedzenia mieli goście i przed przerwą zdołali okres coraz lepszej gry zwieńczyć golem kontaktowym. Po pauzie padły jeszcze trzy szybkie gole i to w zasadzie wystarczyło na ekipę Pod Blachą. Netfox spokojnie kontrolował grę i poza dwoma wyjątkami w końcówce, nie pozwolił rywalom na poważniejsze zagrożenie. Netfox zatem pozostał jedyną ekipą z kompletem punktów i zanosi się na to, że będzie to główny kandydat do zdetronizowania Polplastu.

Polplast - Maan 2:6 (1:1)
Oskwarek 10, Serafin 36 - Juszczak 24, 47, 48, 50, Baran 30, 32

Polplast przegrał mecz prawdy. W pojedynku drużyn bez zwycięstwa, górą okazał się bezdyskusyjnie Maan i obrońcy mistrzowskiego tytułu osiągnęli dno tabeli. Porażka z najsłabszą dotąd drużyną mówi wiele zwłaszcza, że Polplast w tym spotkaniu jedynie się odgryzał. Owszem, prowadził nawet 1:0, a przy stanie 1:3 zdobył ważnego gola kontaktowego ale znakomicie dysponowany Juszczak nie pozwolił Polplastowi podjąć realnej walki o punkty w tym pojedynku.

Mako - ZISiBO 5:3 (5:1)
Burkat 1, 5, 11, Bystroń 13, Firek 18 - E.Bałucki 24, 46, G.Bałucki 36

Zaskakująco łatwo poległa ekipa ZISiBO, która po 18 minutach przegrywała już 0:5! Pierwsze trzy gole jednak to pokłosie szkolnych błędów rywala, które przyczyniły się znacznie do koszmarnego startu tego pojedynku. ZISiBO grało długo dość przygaszone ale gdy nadszedł zryw, zrobiło się jeszcze dla gospodarzy odrobinę emocjonująco. Rozstrzelali się bowiem bracie Bałuccy i wynik 5:3 wcale już nie przesądzał ostatecznie o wyniku tego pojedynku. Mako wygrało także dzięki znakomitemu snajperowi Burkatowi, który hattricka klasycznego zgromadził już w pierwszych 11 minutach gry.

Nembud - Arch VR Studio 2:7 (2:3)
Masłowiec 10, M.Ulman 17 - Żądło 19, 30, 48, 49, Gawlik 23, Jędrocha 24, Kułka 40

Nembud, który urywał już punkty Polplastowi i ZISiBO, wciąż nie może wygrać meczu. W 4.kolejce podejmował Arch VR Studio i wydawało się, że zła passa Nembudu może zostać przerwana. Po 17 minutach gospodarze prowadzili już 2:0 i była to zaliczka, która dawała nadzieję. Arch VR dość szybko ją jednak ostudził jeszcze przed przerwą, w trybie błyskawicznym odrabiając wszystskie straty i to z nawiązką! Po przerwie goście tylko kontynuowali swoje dzieło i głównie dzięki "nad-hattrikowi" Kamila Żądło, Arch VR Studio wygrało to spotkanie w imponujących rozmiarach 7:2.