Złomex dał się zaskoczyć

W niedzielę rewalacja rundy wiosennej Złomex Branice podejmował na własnym boisku drużynę z Łapanowa. Mecz zaczął się od mocnego oblężenia bramki Piasta, kiedy po zamieszaniu po rzucie rożnym niefrasobliwość obrońcy mógł wykorzystać Suder, jednak trafił wprost w bramkarza. Po 15 minutach gry do głosu zaczęli dochodzić goście. Po szybkich kontrach stwarzali sobie kolejne sytuacje. Tak właśnie padł pierwszy gol zdobyty przez Kasprzyka. Na drugie trafienie nie musieliśmy długo czekać. Po indywidualnej akcji Kaciczaka ponowie piłkę do bramki skierował Kasprzyk. I było 0:2.

Od tego momentu gospodarze, wzięli się ostro do roboty. Ciągle stwarzali sytuacje. Najlepszą z nich miał Stanecki jednak z 10 metrów nie potrafił pokonać bramkarza gości. W 41 minucie do rzutu wolnego z około 30 metrów podszedł Dudek i piekielnie mocnym strzałem chciał pokonać Tabaka, ten jednak zdołał sparować piłkę, jednak zrobił to tak niefortunnie że do futbolówki pierwszy dopadł Suder i wpakował ją do siatki. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, kiedy to Cichoń z 15 metrów pełnym strzałem przy słupku zmieścił piłkę w bramce.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy to Piast po szybkiej kontrze mógł wyjść na prowadzenie, kiedy to Pogan dostał podanie z bocznej strefy boiska w pole karne. Jednak w ostatnim momencie kapitam gospodarzy Sikora wybił piłkę na rzut różny. Gospodarze mieli dużo większą optyczną przewagę i stwarzali sytuację, jednak podobnie jak w pierwszej odsłonie byli nieskuteczni. W 66 minucie Złomex wyszedł na prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu Kamila Stawiarskiego z lewej strony boiska, lider drużyn Tomasz Dudek plasowanym strzałem z woleja zdobył trzeciego gola.

Warto wspomnieć że przy tej bramce nie obyło się bez kontrowersji. Kiedy to jeden z piłkarzy gości leżał na murawie, piłkarze z Branic kontynuowali grę tłumacząc że grę przerywa sędzia. I zdobyli bramkę. Od tego momentu Złomex w pełni kontrolował to spotkanie. Stawiarski, Sudek czy 16-letni Kotusiński nie mogli jednak znaleźć sposobu żeby pokonać Tabaka. Wynik spotkania ustalił Kamil Calik. Po dobrym dośrodkowaniu Dudka z rzutu różnego "główką" umieścił piłkę w bramce.

Gospodarze w tej rundzie wygrali dziewięć z dziesięciu meczów i tylko raz zremisowali. Kontynuują passę 18 meczów bez porażki. Jednak ciągle tracą jeden punkt do lidera z Bodzanowa, którego w trzeciej kolejce pokonali 5:0. W najbliższą sobotę o 18:00 "Rycerze wiosny" zmierza się z Nadwiślanką Nowe Brzesko.