facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Dziexa ograła beniaminka IV ligi

Po meczu w Dziekanowicach, gdzie miejscowa Dziecanovia podejmowała lidera ze Staniątek, organizatorzy przygotowali wielki festyn dla dzieci. Sprawiło to, ze na stadionie Dziexy zasiadł komplet publiczności - blisko 200 osób. Dziecanovia pałała żądzą rewanżu za spotkanie w pierwszej rundzie - wówczas to Czarni rozgromili u siebie podopiecznych Wyroby aż 5-0.
 
Mecz toczył się w żywym tempie, nie brakowało składnych akcji z obu stron, dwie okazje miał Mistrzarz niestety dwukrotnie chybił, Czarni odpowiedzieli strzałem z dystansu który Kujawka sparował na poprzeczkę. Agresywna gra przełożyła się na kartki, sędzia pokazał sporo upomnień w kolorze żółtym oraz jedno w kolorze czerwonym (Czarni w 87.minucie). Pierwsza połowa zakończyła się groźnym strzałem gości z rzutu wolnego który wybronił dobrze dysponowany bramkarz Dziecanovii.
 
W drugą polowę lepiej weszli gospodarze, w 55 minucie wyszli na prowadzenie po golu Szymona Rudzika który sprytnym lobem oszukał bramkarza lidera klasy okręgowej. Niespełna 10 minut później Rudzik był faulowany w polu karnym a pewnym egzekutorem jedenastki był kapitan Dziecanovii - Sebastian Klimczyk. Podciął on kapitalnie piłkę i można powiedzieć, ze ośmieszył golkipera Czarnych. 2-0 w 65minucie stało się faktem. Od tej pory mecz toczył się głównie w środkowej części, podwyższyć mógł Artur Mistarz ale dwa razy przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 85 minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem po przewinieniu Klimczyka. Oko w oko z Kujawka stanął zawodnik Czarnych. Te wojnę nerwów wygrał były zawodnik min. Zawiszy Bydgoszcz - Jakub Kujawka. Wielki szał zapanował na trybunach i nie milkły brawa przez dłuższą chwilę. W następnych minutach goście otrzymali jeszcze czerwona kartkę oraz oddali jeden strzał z rzutu wolnego który wybronił dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy.
 
Czarni wywalczyli już awans do IV ligi natomiast beniaminek z Dziekanowic notuje najlepszy sezon w historii i kończy rozgrywki ma 5.miejscu.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 15.06.2019
Dziecanovia Dziekanowice - Czarni Staniątki 2:0 (0:0)
Rudzik 55, Klimczyk 65 (k)

 

 

Źródło: Perła

Dodano: 2019-06-16 14:43:40


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Dziecanovia  Czarni Staniątki 

Komentarze