facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sieniawski na zakończenie sezonu

Ostatni mecz rundy rewanżowej przebiegał w ogromnym upale. Walcząca o miano lidera rundy wiosennej Liszczanka podeszła do spotkania bardzo poważnie, wypracowujac do przerwy dwubramkową przewagę. Od początku meczu wysoki pressing gospodarzy sprawiał wiele kłopotów przyjezdnym, którzy bądź co bądź groźnymi kontrami nękali miejscowych. Pierwsza bramka padla po uderzeniu głową Karpija, po wrzutce z kornera bitego przez Ł.Koczwarę.  Chwilę później zrobiło się 2:0, a ten sam zawodnik obsluzyl Turka, który mocnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi na interwencję. Liszczanka w pierwszej odsłonie dłużej utrzymywała się przy piłce, prezentując wyższy poziom umiejętności czysto piłkarskich.

Mecz w drugiej połowie zmienił się diametralnie. Inicjatywę przejeli przyjezdni, lecz to gospodarze zadali trzeci cios. Sieniawski głową po wrzutce z rzutu wolnego Ł.Koczwary (zaliczył tego dnia 3 asysty) pokonał bramkarza. Chwilę później brak koncentracji obrońców Liszkanki wykorzystali przyjezdni, pakując piłkę z najbliższej odleglosci. Mecz nabrał rumieńców, bowiem rozochoceni gracze z Rybnej przejęli inicjatywę, spychajac Liszczankę do głębszej defensywy. Wynik do końca nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z kolejnych trzech oczek.

- Po pierwsze chciałbym serdecznie podziękować wszystkim swoim zawodnikom za zakończony właśnie sezon. Cieszę się, że ostatni, trudny mecz udało się wygrać. Warunki były ciężkie, pogoda dała się we znaki. Jednak kolejny raz zadecydowało nasze dobre przygotowanie do rundy rewanżowej. Strzelilismy wszystkie bramki po stałych fragmentach gry. Pierwsza polowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, długo utrzymywalismy piłkę, stwarzając tym samym okazje bramkowe. Druga odsłona słabsza, przede wszystkim mało intensywna z naszej strony. Zbyt głęboko sie cofnelismy, co napedzilo kolejne akcje Sokoła. Jednak trzeba cieszyć się ze zdobytych punktów. Jestem zadowolony przede wszystkim z pracy jaką udało się wykonać. Progres jest widoczny gołym okiem, świadczą o tym zdobyte punkty, szczególnie te w rundzie wiosennej. Nasza gra ewoluowała z każdym kolejnym spotkaniem, przez co udało się gromadzić na naszym stadionie coraz większą liczbę kibiców. Cieszy mnie frekwencja na zajęciach, zaangażowanie oraz atmosfera, jaką udało się stworzyć w Klubie. Jestem wdzięczny Zarządowi za stworzone warunki, dzięki ich pracy Zawodnicy mogli skupić się wyłącznie na swoich obowiazkach. Teraz przed nami czas urlopów, zasłużonego odpoczynku. Liczę, że po przerwie wrocimy głodni nowych wyzwań - tak podsumował mecz oraz zakończony sezon trener Liszczanki Jakub Sieniawski

Klasa A (Kraków II), 15.06.2019
Liszczanka Liszki - Sokół Rybna 3:1 (2:0)
Dla Liszczanki: Karpij, Turek, Sieniawski

 

Liszczanka: Cholewa - M. Koczwara (75 Ptak), Sieniawski, Turek, Bąk - Sobesto - Kania (55 M. Szewczyk), Czubaj (60 Ł.Szewczyk), Ł.Koczwara, Kowalik - Karpij.

 

 

Źródło: KS

Dodano: 2019-06-16 14:54:02


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków II)

Sokół Rybna  Liszczanka 

Komentarze