Iskra niespodziewanie pokonuje Górki (foto)

W ubiegły czwartek, w myślenickiej A-klasie rozegrano zaległe spotkania 25. kolejki, które pierwotnie miały odbyć się w ostatni weekend maja. Podczas jednego z meczów Górki Myślenice wybrały się do Brzączowic, na starcie z tamtejszą Iskrą. Pojedynek zakończył się sensacyjnym triumfem gospodarzy 2:0 i podtrzymał nadzieje zespołu na pozostanie w lidze.

Przedmeczowe zapowiedzi czwartkowego pojedynku Iskry z Górkami wyraźnie wskazywały, że to trzeci zespół w tabeli będzie faworytem do zwycięstwa i odniesienia piętnastego triumfu w tym sezonie. Kadra ekipy gości na ten mecz wyglądała obiecująco, a w zdecydowanie gorszej sytuacji była Iskra, która rzutem na taśmę zebrała wyjściową jedenastkę. Drużyna gospodarzy po ostatnich dosyć sensacyjnych wynikach (wygrana z Beskidem i Clavią) nie była bez szans, dlatego też zapewniała walkę do samego końca.

W początkowej fazie spotkania żadna ze stron nie przeprowadzała akcji ofensywnych, a dominowała niedokładna i chaotyczna gra w środku boiska. W 17. minucie miejscowa ekipa otworzył wynik spotkania, po bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego przez Zbigniewa Hodunia. W kolejnych minutach myśleniczanie atakowali, a swoje szanse mieli m.in. Malina, Pietrzyk czy Biela. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki grali słabe zawody, a w wielu akcjach brakowało pomysłu na grę. Iskra po zdobytym trafieniu skupiła się na obronie wyniku i przerywaniu akcji. Do przerwy utrzymała się jednobramkowa przewaga dla gospodarzy.

Druga część meczu rozpoczęła się od serii ataków Iskry i tylko słupek, poprzeczka i skuteczne interwencje Szlachetki uratowały Górki przed stratą kolejnych bramek. Myśleniczanie nie mogli przedostać się pod pole karne, jednak pojawienie się na murawie Marka Zięby trochę poprawiło wygląd ofensywny. Sam zawodnik miał kilka okazji, jednak przy dwóch jego strzałach z dystansu interweniował Góral. W 76. minucie fatalna strata w środku boiska zawodnika Górek przyczyniła się do akcji sam na sam, ostatecznie zakończonej faulem i rzutem karnym. Do szansy z jedenastego metra podszedł bramkarz Iskry - Tomasz Góral i pewnym strzałem pokonał bezradnego Szlachetkę. Zawody zakończyły się triumfem gospodarzy 2:0.

Wynik, jakim zakończyło się spotkanie z Iskrą Brzączowice był na pewno sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że myśleniczanie kilka dni wcześniej zagrali bardzo dobre zawody z czołowym Beskidem. Trzy punkty dla gospodarzy starcia są bardzo cenną zdobyczą, a Iskra pozostaje w walce o utrzymanie. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki i wiele wskazuje, że czekają nas naprawdę ciekawe rozstrzygnięcia w popularnej myślenickiej serie A.