facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Okręgówka o krok od Bodzanowa (foto)

Okręgówka o krok od Bodzanowa (foto)

Błękitni Bodzanów wykorzystali potknięcie Wolnych Kłaj (2-2 z Sygneczowem) i są już o krok od awansu do KO, wystarczy im pokonać w ostatniej kolejce na własnym boisku właśnie ekipę z Sygneczowa, by postawić przysłowiową "kropkę nad i" i przypieczętować awans. Łatwo w meczu z Czarnochowicami wcale nie było, bo gościom ten mecz po prostu się nie układał, co z tego, że prowadzili grę i mieli optyczną przewagę, skoro to gospodarze strzelali bramki i obejmowali dwukrotnie prowadzenie 1-0, a następnie 2-1. Już w 13 min Błękitni otrzymali poważne ostrzeżenie, gdy w idealnej sytuacji znaleźli się kolejno Gamoń i Świąder, strzał tego pierwszego wybronił Machlowski, a drugi z bliska fatalnie spudłował. Goście nie wyciągnęli wniosków, nadal grali nerwowo i chaotycznie i w 16 min stracili bramkę, a szczęśliwym strzelcem okazał się Skrzypek. W 28 min po rzucie rożnym głową wyrównał Drobniak. Do przerwy było więc 1-1, choć tuż przed gwizdkiem sędziego sytuacji sam na sam nie wykorzystał Skrzypek. Po zmianie stron Czarnochowice w 50 min ponownie objęły  prowadzenie, karnego za rękę w polu karnym, pewnie na bramkę zamienił Warmuz. Goście szybko, bo po niespełna 2 minutach wyrównali, kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Cichy. Gospodarze jeszcze dobrze nie ochłonęli, a przegrywali już 2-3, a w głównej roli znowu wystąpił Cichy, który urwał się prawą stroną i wyłożył piłkę na czwarty metr do nadbiegającego Drobniaka, a ten mając przed sobą pustą bramkę, nie mógł sie pomylić. w 65 min Czarnochowice mogły jeszcze wyrównać, ale strzał Wójtowca poszybował ponad bramką. W końcówce to goście mieli okazje na podwyższenie rezultatu, niestety ich nie wykorzystali i tym samym zafundowali sobie "nerwówkę" w ostatnich minutach, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Od świętowania awansu dzieli Błękitnych już tylko mały kroczek w postaci zwycięstwa na własnym boisku, czy to się uda, przekonamy się już za tydzień.

Klasa A (Wieliczka), 16.06.2019
LKS Czarnochowice - Błękitni Bodzanów 2:3 (1:1)
Skrzypek 16, Warmuz 50 (k) - Drobniak 28, 53, Cichy 52

Sędziował: Jacek Tylek
Widzów ok.100
Czarnochowice: Wilczyński - Tupta, Gruszeczka, Tokarski, Buszko, Skrzypek, Bialik, Warmuz, Świąder, Gamoń, Wójtowiec oraz Dańda P, Handziak, Wójcik, Jasiołek
Błękitni: Machlowski - Flak, Starowicz, Malinowski, Więsek, Piszczek, Cichy, Jastrzębski, Pałka, Najder, Drobniak oraz Lebiest, Wajda, Gubała, Włodarczyk, Dańda B.  

 

 

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2019-06-18 22:33:56


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice  Błękitni Bodzanów 

Komentarze