facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Mazur: Liga była mocna, jak nigdy

Mazur: Liga była mocna, jak nigdy

Rozmowa z Rafałem Mazurem, trenerem beniaminka klasy okręgowej Błękitnych Bodzanów.

- To już trzeci Pana awans z zespołem z Bodzanowa...

- Jestem w Błękitnych od ośmiu lat, kiedy reaktywowano jego działalność. Nie było zmiłuj, musieliśmy startować od klasy C, na tym szczeblu graliśmy przez trzy sezony, potem przez rok w klasie B i kolejne trzy w klasie A. Każdy z tych awansów smakował inaczej, ten wyjątkowo, bo wyrównaliśmy klubowe osiągnęcie z poprzedniego wieku, gdy też grał w klasie okręgowej.

- Długo wydawało się, że to inne drużyny będą cieszyć się na finiszu rozgrywek?

- Naszym, moim, błędem było to, że nie zakładaliśmy w ogóle, że po spadku w walce o awans liczyć się będą Wolni Kłaj. I zespół ten wszystkim sprawił psikusa, bo jesienią grał bardzo dobrze i zasłużenie został najlepszą ekipą na półmetku. Potem przegraliśmy 0-5 ze Złomeksem Branice i wielu postawiło na nas krzyżyk. To był jednak przełomowy mecz, bo to była nasza ostatnia porażka. Wbrew temu, co mogłoby się stać po takim wyniku, zebraliśmy się w sobie i wygraliśmy wszystkie kolejne mecze, natomiast nasi rywale zaczęli gubić punkty. Przed ostatnią kolejką wszystko zależało od nas, wygraliśmy z Sygneczowem 3-0 i awans był nasz.

- Czy tylko determinacja na finiszu zadecydowała o awansie?

- Mieliśmy też szeroką kadrę. Kontuzja czy pauza jednego, dwóch graczy, nie wpływała na poziom gry. W innych drużynach było inaczej. Choć muszę przyznać, że rywalizacja w tym sezonie była zacięta jak nigdy.

- Czy sportowo i organizacyjnie klub jest gotowy na grę w lidze okręgowej?

- Sportowo na pewno tak. Piłkarze mają kilka dni, by podjąć decyzję, czy zostają w klubie. Od tego zależeć będą ruchy działaczy. Graliśmy często mecze kontrolne z zespołami z ligi okręgowej, wyniki były pozytywne, na pewno nikogo bać się nie będziemy. Co do organizacji, to na pewno wiele zależy od postawy nowych władz naszej gminy. Pewne sprawy na obiekcie trzeba ogarnąć, by otrzymać licencję, myślę, że pokazaliśmy, iż warto nam pomóc.

 

 

Źródło: Rozmawiał: Paweł Panuś

Dodano: 2019-06-26 19:42:02


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Węgrzcanka  Błękitni Bodzanów  wywiad  Mazur 

Komentarze