facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Gromnik chce do IV ligi!

Wczoraj powołując się na informacje przedstawione na stronie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podaliśmy, że GKS Drwinia zostaje na przyszyły sezon w IV lidze. Związek podjął taką decyzję po rezygnacji z awansu zespołu Olimpii Kąty oraz Rylovii i Naprzodu Sobolów.

Teraz do gry wkroczył zespół GKS Gromnik, który w mijającym sezonie zajął w drugiej grupie tarnowskiej drugą pozycję i wyraził chęć awansu właśnie do IV ligi!

Władze Gromnika powołały się na odpowiednie punkty regulaminu, które wyjaśniają kwestię awansu w przypadku rezygnacji innej drużyny:

"8. W sytuacji, gdy klub uzyska awans do wyższej klasy rozgrywkowej i podejmie decyzję o rezygnacji z tego uprawnienia, to awans uzyskuje klub, który zajął drugie miejsce, a w następnej kolejności klub z drugiego miejsca w innej równorzędnej terytorialnie grupie tej samej klasy rozgrywkowej, wg kryteriów ustalonych przez Wydział Gier MZPN bądź Wydział/Komisję Gier danego OZPN lub Podokręgu(rekomendowane jest wyłonienie drużyny do awansu na podstawie wskaźnika obliczonego na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów).

Klub na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował także, że na bieżąco będzie informował o sytuacji oraz udostępniał pisma, jakie złoży w tej sprawie do MZPN oraz odpowiedzi, jakie dostanie.

 

 

Źródło: Gromnik

Dodano: 2019-07-05 11:42:07


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Tarnów II)

GRomnik 

Komentarze