facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Gromnik gotowy na IV ligę

Nasz reporter zasięgnął informacji u źródła i skontaktował się z Tomaszem Baranem Z GKS-u Gromnik. Pan Tomasz za pośrednictwem naszej strony postanowił zdementować, pojawiające się w mediach społecznościowych informacje na temat tego, że Gromnik odmówił awansu. Baran zaznaczył w swojej wypowiedzi, że nikt z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nawet się z klubem nie skontaktował z zapytaniem o chęć awansu do wyżej ligi. Klub z Gromnika powołuje się na regulamin, który ustalał przecież sam Związek.

 

''W regulaminie jest wyraźnie zaznaczone, że prawo awansu przysługuje drużynie, która zajęła drugie miejsce w innej równorzędnej terytorialnie grupie.''- mówi Baran.

 

W rozmowie przyznał on, że w poniedziałek wyśle do siedziby Związku pismo, powołując się właśnie na ten punkt regulaminu. "Odbyłem szereg rozmów i mamy poparcie i zaplecze finansowe od sponsorów, aby w przyszłym sezonie występować w IV lidze."- zapewnia Baran.

 

Awans GKS-u Gromnik do IV ligi wcale nie musiałby się odbyć kosztem utrzymania GKS-u Drwinia. Aktualnie skład grupy wschodniej liczy siedemnaście zespołów, co oznacza, że w każdej kolejce jeden zespół będzie zmuszony do pauzy. Zakładając, że powtórzy się sytuacja pogodowa chociażby z maja tego roku, może się zdarzy, że pauza klubów będzie dłuższa niż jeden mecz.

 

Nasi reporterzy będą na bieżąco przyglądać się całej sprawie i informować o postępach.

 

 

Źródło: własne

Dodano: 2019-07-06 09:26:05


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Komentarze