W nagrodę nad morze

Futsalowa drużyna Wierzbowianki, która w minionym sezonie awansowała do ekstraklasy kobiet oraz zdobyła mistrzostwo Polski w nagrodę wzięła udział w Pucharze Polski w piłce nożnej plażowej. Małopolanki zajęły 13. miejsce i nie zakwalifikowały się do finałowego turnieju mistrzostw Polski, jednak nie to było celem wyjazdu. Zespół z powiatu proszowickiego w I fazie zawodów ptrzegrała 1-9 z ISD Częstochowa, 1-10 ze Spartą Daleszyce i 5-7 z AZS Gdańsk. W kolejenje rundzie Wierzbowianka zagrała znacznie lepiej i pokonała Tygryski Świętochłowice 6-3 oraz KS Zamłynie 3-2. Turniej zakończył sie zwycięstwem Grembacha Łódź.

W zespole z Wierzbna grały: Magdalena Syrek, Joanna Wolska, Zuzanna Biernacka, Zuzanna Pokorniak, Julia Szlosek, Emilia Smoleń, Dominika Heryan, Maja Szafran, Kinga Pawlica, Patrycja Sarapata i Magdaena Matyja.