CLJ: Derbowy hit sezonu

Na ten pojedynek czekano cały sezon. Wielkie derby Krakowa juniorów były jednocześnie potyczką dwóch najlepszych ekip w Centralnej Lidze Juniorów, gr.D. Wiślacy, mimo kilku poważnych ostrzeżeń, stosunkowo łatwo pokonali Cracovię i odskoczyli jej w tabeli na 4 punkty. Pasy muszą teraz pilnować fotela wicelidera, bo to ostatnie dające awans do finałów Centralnej Ligi Juniorów miejsce.

Centralna Liga Juniorów, 03.05.2014
Wisła Kraków - Cracovia Kraków 4:2 (2:1)
Wójcik 15, 35, Kuczak 48, Kościelniak 83 - Panek 45+1 (k), Chmielowski 74

Sędziowali: Piotr Lasyk - Marcin Kasprzyk, Rafał Lasek (Bytom)
Żółte kartki: Bartosz, Żemło, Kujawa - Szymczak
Widzów: 350
Wisła: Zając - Szywacz, Kujawa, Żemło, Bartosz - Marszalik (68 Kościelniak), Kuczak, Kolanko (60 Gulczyński), Lech, Kamiński (85 Mordec) - Wójcik (80 Janur).
Cracovia: Kobyłka - Słowiak, Moskal, Bartosz, Klimczyk - Barczuk (46 Dobosz, 56 Chmielowski), Dudek (46 Szymczak), Szewczyk, Wdowiak - Piątek (72 Kapela).

Sam mecz dobrze układał się wiślakom i to w zasadzie od samego początku. Owszem, już w 2 minucie groźnie zaatakowały Pasy i po faulu Bartosza na Szewczyku, trener Zegarek domagał się czerwonej kartki ale skończyło się na kartoniku w kolorze żółtym. W 15 minucie, nacierająca od pierwszych minut Wisła objęła prowadzenie za sprawą fenomenalnego strzału Wójcika w same widły bramki Kobyłki. Gol znacznie ożywił poczynania ofensywne obu drużyn i w ciągu kilku następnych minut obejrzeliśmy festiwal sytuacji strzeleckich. Zdecydowanie groźniejsi byli Wiślacy, a w szczególności lewoskrzydłowy Marszalik, który wespół z Wójcikiem, byli dziś duetem nie do zatrzymania. W 17 minucie bliski zdobycia gola był właśnie Marszalik, który aż dwukrotnie w jednej akcji próbował pokonać Kobyłkę ale ten ostatni uwijając się jak w ukropie uratował swój zespół od utraty drugiego gola. W 35 minucie nie zdołał już jednak temu zapobiec bo jego koledzy w środku pola zanotowali głupią stratę piłki i Lech nie zastanawiając się ani chwili uruchomił prostopadłym podaniem Wójcika, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. I choć podopieczni Dariusza Marca przed przerwą marnowali seryjnie kolejne okazje (w 21 minucie Kobyłka powstrzymał Marszalika, w 37-ej Lecha, w 40-ej Wójcika i w 45-ej Kuczaka) to w ostatniej akcji pierwszej odsłony, 'Cracoviacy' zdobyli gola kontaktowego. Nie padł on jednak bez ostrzeżenia, bo już w 19 minucie Panek trafił z wolnego z 18 metrów w poprzeczkę bramki Zająca. W 45+1 minucie precyzji już mu nie zabrakło, bo po faulu Kamińskiego na nim właśnie, sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę.

Cracovii nie dane jednak było kontynuować pościgu tuż po zmianie stron, bo znów ofensywnie wykazali się piłkarze Białej Gwiazdy. W 48 minucie fenomenalnie z 17 metrów przymierzył w samo okienko Kuczak i gospodarze znów prowadzili dwiema bramkami. Wiślacy wciąż byli groźniejsi i stwarzali kolejne okazje ale ich ataki nie były już tak szybkie i precyzyjne jak przed przerwą. Co prawda w 47 minucie bardzo groźnie z ostrego kąta strzelał Wójcik, w 55 minucie po dośrodkowaniu Wójcika, po kiksie Klimczyka omal nie padł gol samobójczy, a w 65 minucie pechowo w słupek do niemal pustej bramki strzelał Marszalik ale i Pasy wysyłały pojedyncze ostrzeżenia. W 52 i 55 minucie niebezpieczeństwo pod bramkę Zająca uderzeniami z dystansu zsyłał Szewczyk, a w 74 minucie dość nieoczekiwanie z przebiegu gry, Cracovia ponownie wróciła do gry. Kapitalnie z 20 metrów huknął z atomową siłą rezerwowy Chmielowski i nagle zrobiło się 3:2. Cracovia ostatni kwadrans zagrała odważniej, agresywniej i pewnie sprokurowałaby nerwową końcówkę meczu ale w 83 minucie ostatnie nadzieje gości ugasił Kościelniak, który szybki kontratak zwieńczył zabójczo precyzyjnym strzałem z 16 metrów. Piłka prasując murawę wtoczyła się do siatki odbijając się po drodze od słupka. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2 choć w doliczonym czasie gry jeszcze dwa gole dołożyć mógł Szywacz ale jak nie w słupek, to z 5 metrów od bramki trafił w obrońcę Cracovii.

Źródło: piotr kwiecień

Dodano: 2014-05-03 15:29:13