Zryw Szarów - Targowianka Targowisko 3:1 (2:0)
Maj 9, 22, Nawrot 61 - Stolarski 85

Widzów: 300
Zryw: Staryński - Kras (50 Kluz), Dominik (17 Biernat), Buchacz, Cichoń - Nawrot (80 Juszczyk), Socha, Tomera, Szeleś - Maj (90 Górka), Ziółko

Mecz, w którym spotkały się dwie ekipy, które na wiosnę jeszcze nie przegrały. Mało tego, było to spotkanie derbowe co dodawało jeszcze większego smaczku dla licznie zgromadzonej publiczności, a jak na warunki A klasowe ok. 300 osób na trybunach jest to liczba, której na pewno pozazdroszczą drużyny z wyższych lig.

Przejdźmy jednak do samego spotkania, już w 2 minucie na prowadzenie mogła wyjść Targowianka, po szybko rozegranej akcji nie upilnowany napastnik gości mógł im dać prowadzenie, lecz fenomenalną interwencją w bramce popisał się Staryński. Goście jako drużyna aspirująca do awansu w kolejnych minutach składnymi akcjami starali się rozbroić defensywę Zrywu lecz gospodarze nie dość, że się bronili wzorowo to jeszcze wyprowadzali zabójcze kontrataki, i właśnie po jednym z nich w 9 minucie na listę strzelców wpisał się Maj, który umieścił futbolówkę w bramce gości. Chwilę później bo w 22 minucie kolejna kontra i znowu Maj strzałem z 20 metra pokonuje Kocota. W 30 minucie spotkania po strzale Nawrota mogło być 3-0 lecz sędzia tego spotkania nie uznał bramki dopatrując się spalonego. Po przerwie emocje nie opadły gdyż Targowianka dążyła do zdobycia bramki kontaktowej, a gospodarze starali się podwyższyć wynik co udało się tym drugim w 61 minucie kiedy to do piłki doszedł Nawrot i pięknym strzałem z 16 metrów w długi róg nie dał szans bramkarzowi gości. Kolejne minuty to kolejne sytuację Zrywu lecz najpierw Szeleś minimalnie chybił a następnie Maj w sytuacji sam na sam trafił w Kocota. W samej końcówce spotkania do głosu doszli jeszcze goście, którzy zmniejszyli rozmiar porażki za sprawą Stolarskiego, który w 85 minucie pokonał bramkarza gospodarzy.

Wynik spotkania 3-1 i tym samym po 5 kolejkach jedyną drużyną, która nie doznała jeszcze porażki w grupie Wielickiej A klasy jest Zryw Szarów.

Źródło: zryw-szarow.futbolowo.pl

Dodano: 2014-05-05 22:47:45