3L: Najwyższa porażka Nowego Hutnika (foto)

Wisła Sandomierz – Hutnik Nowa Huta 5:0 (2:0)

Żółta kartka: Motyl
Widzów: 600
Wisła: Wierzgacz – Kocój, Pydych, Nowik, Chorab, Ziółek (70 Gołasa), Beszczyński (65 Motyl), Kukiełka (85 Rzeszutek), Nogaj, Piątkowski (75 Pisarek) , Michalski
Hutnik: Jacaszek – Bienias, Cieśla, Jagła, Guja, Ochman (60 Murzyn), Serafin (75 Pishchevskyi), Świątek, Antoniak (46 Sierakowski), Gamrot, Lubera (46 Stanek)

Hutnik doznał najwyższej porażki od czasu, gdy klub prowadzony jest przez Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. Co ciekawe Wisła nie zagrała jakiegoś wielce wybitnego meczu. Po prostu zagrała dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku. Gospodarze wykorzystali w zasadzie wszystkie szanse na zdobycie bramek, przyznać trzeba, że w dużej mierze była to zasługa słabo grającej tego dnia obrony Hutnika. Hutnik poległ, ale kto wie jak potoczyły by się losy spotkania gdyby na początku drugiej połowy, przy stanie 2:0 zamiast w poprzeczkę do bramki z wolnego trafił Ochman.
Już po kwadransie gry gospodarze prowadzili 2:0. W 8 minucie meczu, po rzucie rożnym piłkę głową w polu karnym zgrał Kocój, ta trafiła na główkę Nowika, który bez trudu umieścił ją w siatce. Kolejny raz okazało się, że stałe fragmenty gry są piętą achillesową obrońców Hutnika. Jakby na potwierdzenie tych słów, w 16 minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Nogaj, a piłkę głową do bramki skierował renomowany Kukiełka. Dwie, szybko zdobyte przez Wisłę bramki ustawiły mecz. Hutnicy mieli problemy ze stworzeniem poprawnej ofensywnej akcji. W pierwszej połowie, na dobrą sprawę, goście ani razu poważnie nie zagrozili bramce Wierzgacza. Strzał z dystansu Ochmana, ani zespołowa akcja zakończona strzałem Świątka, nie mogły zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Wisła jeszcze przed przerwą  miała szansę na podwyższenie wyniku, ale strzał Piątkowskiego obronił Jacaszek.

Znacznie więcej niż w pierwszej połowie, działo się w drugiej części meczu. Na boisku w zespole Hutnika pojawili się Stanek i Sierakowski. Zwłaszcza wejście tego pierwszego ożywiło nieco grę ofensywną gości. W 48 minucie mieliśmy przełomowy moment meczu. Rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Ochman. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Kto wie czy gdyby wówczas futbolówka wpadła do siatki losy spotkania nie potoczyły by się inaczej. Jednak zamiast gości to gospodarze cieszyli się ze zdobytej bramki. W 50 minucie na 3:0 podwyższył Ziółek. W odpowiedzi, szansy na zdobycie kontaktowej bramki nie wykorzystał Stanek. Oddał bardzo ładne uderzenie głową na bramkę Wierzgacza, ale ten popisał się efektowną paradą. Chwilę później szczęścia spróbował Świątek, lecz piłka po jego uderzeniu przeleciała wysoko nad bramkę gospodarzy. Trzy minuty później, strzał z dystansu na bramkę gospodarzy oddał Guja, ale i tym razem górą był bramkarz Wisły. Gdy wydawało się, że Hutnik jest w stanie zdobyć kontaktową bramkę, gola dla Wisły strzelił Chorab. Jego bramka definitywnie rozstrzygnęła losy spotkania. W 70 minucie kolejna akcja Wisła zakończyła się bramką. Piłkę w polu karnym otrzymał Ziółek i bez trudu umieścił ją w siatce. Bramka Ziółka ustaliła wynik spotkania. Oba zespoły miały jeszcze szanse na zmianę rezultatu, ale żadnemu z piłkarzy nie udało się już skierować piłki do siatki. Najbliżej tego byli, dla Hutnik  Stanek, który główkował tuż obok słupka i Pisarek dla Wisły, który strzałem z dystansu próbował pokonać Jacaszka, ale  tym razem bramkarz gości popisał się świetną interwencją.

Wysoka wyjazdowa porażka, może świadczyć o zmęczeniu piłkarzy Hutnika, którzy ostatnio grają co trzy dni, mecze ligowe przeplatając spotkaniami w Pucharze Polski. Już w najbliższą środę Hutnik rozegra kolejne spotkanie w Pucharze Polski z Promieniem Przeginia. Mecz odbędzie się na boisku w Przegini, początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Z Sandomierza dla Futbol-Małolopolska: Dariusz Grochal

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2014-05-05 23:49:01