1L: Puszcza bliska sprawienia niespodzianki

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (0:1)

Żółte kartki: Koziara, Cichocki, Sobieraj - Nowak
Czerwona kartka: Rzuchowski 32 (za faul)

Arka: Szromnik - Cichocki,  Sobieraj, Juraszek, Oleksy - Budka (50 Sulewski), Rzuchowski, Szwoch (37 Koziara), Wojowski (74 Radzewicz) -  Ślusarski, Szubert
Puszcza: Sobieszczyk - Lizak, Mikołajczyk, Szymonik, Uwakwe - Zaremba, Strózik, Kałat (69 Nowak), Kiełtyka (69 Cholewiak) - Staroń, Magdziński

W poprzedniej kolejce I-ligi, gracze Puszczy ulegli na swoim boisku Górnikowi Łęczna 1:2, tracąc decydującego gola w ostatniej minucie meczu. Dziś podopieczni trenera Wójtowicza również mogą mówić o pechu. Cóż z tego, że rywal grał od 32 min w "10", cóż z tego, że w 45 min piłkę do własnej bramki wbił Budka. Wszystko to na nic się zdało, bowiem zespół Arki pokazał charakter i mimo gry w osłabieniu zdołał zainkasować komplet punków.

Puszcza w Gdyni prowadziła dwukrotnie. Najpierw po wspomnianym "swojaku" Budki a zaraz po przerwie po golu Kiełtyki. Gospodarze do bramki Sobieszczyka trafiali w odpowiednio 54, 60 i 62 minucie meczu.

Po dzisiejszej porażce Puszcza spadła na 16. miejsce w tabeli zaplecza Ekstraklasy. Na dziś jest to pozycja oznaczająca degradacje do II-ligi...

Źródło: własne/Orange-sport,

Dodano: 2014-05-21 22:46:57