Dalin z Pucharem Polski! (foto)

Finał Pucharu Polski Okręgu Kraków, który powinien być piłkarskim świętem, przypominał sparing z żenującą otoczką.  Termin meczu dwukrotnie przekładano, choć jakichś specjalnych powodów ku temu nie było. Ostatecznie przy (niemal) pustych trybunach, Dalin pokonał Hutnika i awansował do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Puchar Polski Finał Okręgu Kraków, 11.06.2014 – Myślenice
Dalin Myślenice - Hutnik Nowa Huta 2:0 (1:0)
Wajda 18, Kozieł 76

Sędziowali: Grzegorz Jabłoński - Tomasz Sadowski, Artur Karasiewicz
Żółte kartki: Mizia - Ochman, Murzyn
Widzów: mecz bez publiczności
Dalin: Iliński – Tokarz, Piszczek (61 Mizia), Wajda (60 Kozieł), Mistarz (78 Serafin) , Wojtan (62 Balawander), Kiwacki, Chalik, Biel, Gniadek, Lepiarz
Hutnik: Jacaszek – Orłowski, Ochman, Jagła, Guja, Gamrot, Sierakowski, Świątek, Antoniak, Prochowicz (65 Murzyn), Stanek (80 Pishchevskyi)

Dziwny był to mecz. Finał Pucharu Polski Okręgu Kraków, który powinien być piłkarskim świętem, przypominał sparing z żenującą otoczką.  Termin meczu dwukrotnie przekładano, choć jakichś specjalnych powodów ku temu nie było, ot takie widzi mi się, że najpierw zagramy po sezonie w sobotę, a gdy już kibice zaplanowali sobie weekend, to w poniedziałek dano im znać, że zagramy w środę, ale niech nie martwią się o wolne, bo i tak na meczu nie są mile widzialni.

Działacze Dalinu zorganizowali mecz bez publiczności z powodu remontu, którego nijak nie szło dostrzec na stadionie. Mimo, iż oficjalnie fani na stadion wejść nie mogli to i tak na trybunach zasiadło ok. 30 osób. Policja pokazała, że nie ma ciekawszych zajęć niż pilnowanie pobliskiego parkingu w sile 5 radiowozów. Panom w mundurach, którzy nie wiedzieć po co dostali rozkaz stania pod stadionem (wszak mecz był bez kibiców), nudziło się do tego stopnia, że w cieniu drzew wymachiwali sobie strzelbami gładko lufowymi, czując się jak kowboje na dzikim zachodzie. W MZPN chyba zapomniano, że mecz został przełożony, bo z gratulacjami dla zwycięzcy do Myślenic nikt się nie pofatygował. Za daleko? Za gorąco? Nie zawiedli tylko piłkarze, którzy mimo upału stworzyli całkiem fajne widowisko, otwartym pozostaje pytanie - po co i dla kogo?

Obie drużyny zagrały dobrze i z przebiegu spotkania najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Dalin do siatki trafił dwa razy. Hutnik też powinien co najmniej dwa razy wpakować piłkę do bramki, raz kiedy piłka po strzale Stanka trafiła w poprzeczkę, drugi raz gdy Guja oddając strzał z 5 metrów, mógł się pytać bramkarza w który róg ma strzelać i w odpowiedzi usłyszał chyba, że obok bramki.  Już w pierwszych minutach spotkania dwukrotnie na bramkę Hutnika strzelał Piszczek, ale za pierwszym razem jego uderzenie zablokowali obrońcy, a drugi strzał okazał się niecelny. W odpowiedzi, tuż obok bramki gospodarzy uderzył Guja. W 7 minucie dobry strzał na bramkę Dalinu oddał Orłowski, ale tym razem refleksem wykazał się Iliński.  Pierwszą bramkę  meczu, zobaczyliśmy w 18 minucie. Piłkę z linii końcowej przed pole karne dośrodkował Wojtan, ta trafiła pod nogi Wajdy, który oddał strzał z pierwszej piłki na bramkę Jacaszaka. Golkiper Hutnika interweniował tak niefortunnie, że futbolówka wpadła do siatki. W 31 minucie spotkania przed szansą dla gospodarzy stanął Kiwacki, ale z 5 metrów oddał strzał wysoko nad bramką Hutnika. Goście atakowali, jednak ich akcjom brakowało wykończenia. Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Stanek który w 45 minucie, po dośrodkowaniu Świątka, główkował tuż obok słupka. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Dalinu.

Na drugą połowę Hutnik wyszedł zdeterminowany i  tuż po wznowieniu gry miał trzy okazje, z których przynajmniej dwie powinny zakończyć się bramką. W 50 minucie strzał z dystansu oddał Świątek. Z tym uderzeniem bez trudu poradził sobie bramkarz gospodarzy. Pięć minut później golkiper Dalinu mógł się tylko bezradnie przyglądać jak piłkę do siatki pakuje Guja, ale nie wiedzieć jakim cudem, napastnik Hutnika z pięciu metrów strzelił tuż obok słupka. W 60 minucie, bardzo ładne uderzenie z dystansu oddał Stanek, ale tym razem Hutnikowi zabrakło szczęścia, gdyż piłka zamiast wpaść  do bramki, trafiła w poprzeczkę. Zryw Hutnika nie spowodował zmiany wyniku. Gospodarze poukładali nieco szyki i przez dłuższy czas skutecznie uniemożliwiali ataki gościom.  W 76 minucie jedna z nielicznych akcji Dalinu zakończyła się bramką. Kiwacki podał do Kozieła, ten wykonał jeszcze zwód, oddał strzał sprzed pola karnego i pewnie umieścił piłkę w siatce. Hutnicy nie podłamali się stratą drugiej bramki i do końca meczu walczyli o dobry wynik. I znów podobnie jak w przeciągu całego spotkania, tworzyli akcje, którym brakowało wykończenia, a strzały z dystansu w wykonaniu Świątka i  Jagły okazały się nieskutecznie, podobnie jak uderzenie z rzutu wolnego Gamrota. Hutnikowi nie udało się wyrównać i tym samym w Myślenicach zakończył swoją pucharową przygodę.

Dalin okazał się drużyną skuteczniejszą i wygrał 2:0, zdobywając Puchar Polski, w okręgu Kraków. Piłkarze z Myślenic wywalczyli awans do następnej rundy i to oni powalczą o zwycięstwo w Małopolsce, które daje prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

Najbliższy mecz, Dalin rozegra na wyjeździe 18 czerwca. Jego rywalem będę ktoś z pary: Poprad Muszyna / Poroniec Poronin. Mecz Popradu z Porońcem zaplanowany jest na sobotę 14 czerwca.

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2014-06-12 17:09:01