10:0! Wisła Mistrzem Polski Juniorów! (video/foto)

Takiego rewanżu finału Mistrzostw Polski (Centralnej Ligi Juniorów) nikt się nie spodziewał. Owszem, już w pierwszym meczu widoczna była spora przewaga piłkarzy Wisły ale to, co uczynili oni na stadionie Cracovii, na długie lata zostanie w pamięci kibiców z ul.Kałuży. Podopieczni Dariusza Marca nie zostawili na rywalu zza Błoń suchej nitki, a wynik 10:0 idealnie oddaje układ sił na boisku.

Centralna Liga Juniorów (finał - rewanż), 25.06.2014
Cracovia Kraków - Wisła Kraków 0:10 (0:4)
Kuczak 8, 10, 28, Kamiński 44, Żemło 48, T.Zając 52, 57, 71, Marszalik 60, Lech 78

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 1000
Żółte kartki: Barczuk - T.Zając, Lech, Żemło, Gulczyński, Bartosz
Czerwone kartki: Dudek 62 (brutalny faul), Kobyłka 81 (faul poza polem karnym)
Cracovia: Kobyłka - Kapera (46 Król), M.Bartosz, Barczuk, Moskal - Szewczyk, Gala, Panek (46 Kiebzak), Dudek, Surma (63 Klimczyk) - Ceglarz (46 Szymczak).
Wisła: M.Zając - Szywacz, Żemło, Bierzało, Kolanko (65 J.Bartosz) - Kościelniak, Lech, Gulczyński, Kuczak (83 Janur), Kamiński (59 Marszalik) - T.Zając (74 Wąsikowski).
I mecz: 1:2
Mistrzostwo Polski Juniorów: Wisła Kraków

Takiego rewanżu finału Mistrzostw Polski (Centralnej Ligi Juniorów) nikt się nie spodziewał. Owszem, już w pierwszym meczu widoczna była spora przewaga piłkarzy Wisły ale to, co uczynili oni na stadionie Cracovii, na długie lata zostanie w pamięci kibiców z ul.Kałuży. Podopieczni Dariusza Marca nie zostawili na rywalu zza Błoń suchej nitki, a wynik 10:0 idealnie oddaje układ sił na boisku. Jest to o tyle dziwne, że Pasy już w półfinale udowodniły swoją waleczność odrabiając skutecznie straty z Pogonią w Szczecinie. W starciu z Białą Gwiazdą byli jednak słabsi fizycznie, mentalnie i dodatkowo błyskawicznie stracili dwie bramki.

Klasą samą dla siebie był w tym pojedynku zwłaszcza Kamil Kuczak, który był dla miejscowych obrońców prawdziwym utrapieniem. Wspierał go supersnajper Tomasz Zając i z tej mieszanki powstała eksplozja goli. Wór z bramkami otworzył klasycznym hattrikiem Kuczak właśnie, a strzelanie rozpoczął od uderzenia z 25 metrów, po którym piłka rykoszetem odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zmyliła Kobyłkę. Kuczak piłkę otrzymał bezpośrednio na 25 metr po nietypowym dośrodkowaniu T.Zająca z rzutu rożnego. Pasy nie zdołały się jeszcze pozbierać, a po 100 sekundach straciły kolejnego gola. Kuczak tym razem przymierzył już idealnie pod poprzeczkę i było 0:2 (w dwumeczu 1:4). Hattrik klasyczny zaliczony został w 28 minucie gdy soczystym uderzeniem z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie Kolanko z prawej strony boiska. A goli dla... Kuczaka mogło być i więcej ale w 15 minucie po wrzutce T.Zająca, jego efektowne "nożyce boczne" tylko dzięki intuicyjnej interwencji Kobyłki nie skończyły się kolejnym trafieniem. Wiślacy jednak nie mieli żadnej litości dla poddającego się już rywala. Tempo gry nie było wybitnie szybkie ale zespół Dariusza Marca grał już na luzie, grał żwawiej i składniej, a efekty przychodziły wręcz same. O sporym szczęściu miejscowi mogli mówić i w 31 minucie gdy Kobyłka przetrwał prawdziwy ostrzał swojej bramki. Najpierw odbił uderzenie Kuczaka, zbił też dobitkę Kamińskiego, a piłka po kolejnym strzale tym razem Szywacza odbiła się od poprzeczki. Pierwszą połowę, efektownym golem na 0:4 zakończył Kamiński, który zaskoczył Kobyłkę "dośrodkowaniem" w krótki narożnik jego bramki i piłka po jego rękach odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w sieci.

Cracoviacy, o ile zamierzali po przerwie podjąć temat ratowania twarzy, zostali szybciutko sprowadzeni na ziemię. Już po 150 sekundach gry i dośrodkowaniu T.Zająca z wolnego, Żemło głową rozpoczął proces demolowania przeciwnika. Demolką można też określić to, co z obrońcami i bramkarzem w 52 minucie zdobył T.Zając. Ten powymijał "wszystkich" jak leci i wbiegł z piłką do pustej bramki. W 57 minucie T.Zając popisał się z kolei efektowną podcinką i była to zapowiedź kolejnego już hattrika w tym spotkaniu. Ale zanim stało się to faktem, prawdziwe wejście smoka zaliczył Marszalik, który po wejściu na boisko wbiegł w pole karne i podwyższył prowadzenie Wisły na 0:8. Obawy miejscowych o porażkę w dwucyfrowych rozmiarach okazały się zasadne bo najpierw w 62 minucie za brutalny faul z boiska wyleciał Dudek, a 9 minut później z rzutu karnego na 0:9 podwyższył T.Zając (hattrik). Dziesiąty gol to dzieło Lecha i J.Bartosza. Ten drugi dośrodkowywał, a pierwszy huknął z woleja nie do obrony. Ostatnie 10 minut Pasy grały z M.Bartoszem w bramce. Obrońca musiał na linii bramkowej zastąpić Kobyłkę, który w 80 minucie także został wyrzucony z boiska. M.Bartosz utratował swój zespół od jeszcze wyższej porażki popisując się co najmniej trzema bardzo efektownymi robinsonadami.

Po meczu, w blasku fleszy i przy efektownej oprawie przedstawiciele PZPN z Prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele wręczali okazałe trofea obu ekipom. Przyznać trzeba, że pod wodzą nowego prezesa, organizacja finału Mistrzostw Polski stała na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: piotr kwiecień

Dodano: 2014-06-25 21:24:38

Wisła Kraków  Cracovia  Centralna Liga Juniorów  finał  10:0