Sandecja Nowy Sacz - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Irakli Gerkenaszwili - gol samobójczy 37

Strzały zablokowane: 0-2
Spalone: 0-2
Żółte kartki: 2-2
Rzuty rożne: 4-3

Dla Sandecji Nowy Sącz sparing z MFK Zemplin Michalovce był drugim sobotnim sparingiem. Wcześniej w miejscowości Tęgoborze desygnowani do gry zawodnicy mieli zmierzyć się z Karpatami Krosno, zaś o 17:00 w Biegonicach ze Słowakami.

Przybyliśmy na malowniczo położone boisko kilka minut po 16:00 i jakież było nasze zaskoczenie, gdy na miejscu okazało się, że mecz rozpocznie się dosłownie za chwilę. Zważywszy, że nie spóźniliśmy się na mecz była to dla nas świetna wiadomość - będziemy znacznie wcześniej w Krakowie niż pierwotnie planowaliśmy. Ustawiłem się na górce okalającej boczną strefę boiska i miałem świetny widok na murawę. Marcin udał się na dół, by z poziomu murawy porobić kilka zdjęć i zdobyć składy.

Te okazały się trudne do zdobycia - po pierwsze z racji tabunu długopisów, z których wszystkie odmawiały posłuszeństwa, z drugiej zaś swoistego zamieszania w szeregach technicznych Sandecji, która dopiero co straciła pierwszego trenera i generalnie jak mówi Marcin "nie za bardzo wiedziała jak ma grać". Składów ostatecznie nie udało się zdobyć - jesteśmy jednak pewni, że na boisku w barwach Sandecji pojawili się na pewno tacy piłkarze jak: Łukasz Radliński, Cheikh Niane, Dawid Szufryn (wszyscy trzej z Kolejarza Stróże) Przemysław Szarek, Irakli Gerkenashvili, Wojciech Kalisz czy Rufolf Urban. Na szczęście dla zgromadzonych widzów desygnowani do gry zawodnicy odnaleźli się na murawie i stworzyli bardzo ciekawe i przyjemne dla oka widowisko, które toczyło się w szybkim tempie.

Mimo towarzyskiego charakteru piłkarze obu drużyn grali agresywnie i nie odstawiali nóg przez co kilkakrotnie dochodziło do poważniejszych zgrzytów. Arbiter spotkania pokazał aż cztery żółte kartki, co dla spotkań towarzyskich jest pewną osobliwością. Była ostra gra, były sytuacje podbramkowe - były i bramki. Te strzelali jedynie zawodnicy Sandecji. W 37 minucie na lewym skrzydle zaszalał jeden z zawodników MFK i posłał mocno bitą piłkę wzdłuż bramki. Piłka uderzyła w jednego z sądeckich defensorów i odbiwszy się jeszcze od słupka wpadła do siatki. Sandecji udało się wyrównać w 78 minucie za sprawą dopiero co pozyskanego Gerkenashviliego. Gruziński napastnik dostal dobre prostopadłe podanie z głębi pola i wkrótce znalazł się w polu karnym mając przed sobą tylko bramkarza rywali - technicznym uderzeniem tuż przy słupku wyrównał wynik, który już do końca nie uległ zmianie.

W sparingowym spotkaniu Sandecja zremisowała zatem ze słowackim MFK Zemplin Michalovce, a sam mecz mógł się podobać - było w nim wszystko czego sympatyk futbolu może oczekiwać - agresywna gra i nie odstawianie nóg, liczne sytuacje, bramki, czy też indywidualne błędy. A jeśli komuś nie odpowiadał widok na boisku wystarczyło podnieść wzrok nieco wyżej i spojrzeć na pięknie zarysowaną górskim pasmem linię horyzontu.

Źródło: relacja: michał bielecki, zdjęcia: marcin strzyżewski

Dodano: 2014-07-20 09:06:31