1L: Festiwal karnych w Nowym Sączu

Po blisko dwumiesięcznej przerwie piłkarze Sandecji rozpoczęli kolejny sezon w I lidze. Na inagurację podopiecznym Jozefa Kostlnika przyszło się zmierzyć z GKS-em Tychy.

I liga: 01.08.2014 - Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:1 (1:1)
Matej Nather 30 (k) - Maciej Kowalczyk 36 (k)

Sędziowali: Sebastian Tarnowski - Sławomir Kowalewski, Waldemar Socha.
Żółte kartki: Cicman, Szczepański, Bębenek, Grzeszczyk - Bocian, Mączyński.
Czerwona kartka: Mączyński (90, za drugą żółtą)
Sandecja: Kozioł - Danek, Cicman, Szufryn, Frańczak - Bębenek, Urban (58 Makuch), Nather, Szczepański (87 Niane), Grzeszczyk (82 Fałowski) - Traore.
GKS: Igaz - Radzewicz, Kopczyk, Masternak, Mączyński - Szczęsny (64 Ruskovsky), Zganiacz, Otręba (46 Dymowski), Bociak, Wodecki - Kowalczyk (76 Smółka).

Po blisko dwumiesięcznej przerwie piłkarze Sandecji rozpoczęli kolejny sezon w I lidze. Na inagurację podopiecznym Jozefa Kostlnika przyszło się zmierzyć z GKS-em Tychy. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. W 5. minucie po wyrzucie z autu, piłka trafiła do ustawionego w polu karnym Macieja Kowalczyka, który przestrzelił nad bramką. Kilka chwil później znakomitą okazję na pierwszego gola ponownie mieli Tyszanie, ale Łukasz Bocian, będący ustawiony metr przed bramką nieczysto trafił w futbolówkę, przez co wpadła ona prosto w rękawice Kozioła. Dopiero po kwadransie gospodarze stworzyli sobie dogodną sytuację. Traore wystawił piłkę Bębenkowi na trzynastym metrze, ale bardzo dobrze zainterweniował Igaz.

W 20. minucie Kopczyk faulował w polu karnym Bębenka i sędzia Sebastian Tarnowski podyktował rzut karny dla Sandecji. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Grzeszczyk, ale ku szczęsciu przyjezdnych strzelił obok bramki. Zmarnowana jedenastka jakby mobilizująco podziałała na GKS, bowiem kilka chwil później przed kolejną okazją stanął Kowalczyk, lecz świetnie w bramce znów się spisał bramkarz Sandecji. W 29. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny dla zawodników z Nowego Sącza. Tym razem do futbolówki podszedł Matej Nather i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Sześć minut potem byliśmy świadkami kolejnej, już trzeciej jedenastki. W tym wypadku to gracze GKS-u stanęli przed szansą wyrównania i tą szansę pewnie wykorzystali, za sprawą Macieja Kowalczyka. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, która może nie była zbyt porywająca, ale na brak emocji kibice zgromadzeni na stadionie nie mogli narzekać.

Od początku drugiej odsłony lepsze wrażenie sprawiali gracze z Tychów. W 52. minucie kolejną okazję miał bardzo aktywny w tym meczu Kowalczyk, lecz piłka po jego strzale nieznacznie minęła lewy słupek. W odpowiedzi z półobrotu na bramkę Igaza uderzał Grzeszczyk, ale bramkarz końcami palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Następnie na bramkę miejscowych strzelał Dymowski, ale Kozioł fantastyczną obroną uchronił Sandecję przed stratą drugiego gola. Aż do 80. minuty trzeba było czekać na kolejną składną akcję gospodarzy. Szczepański dobrze dograł do Bębenka, jego strzał okazał się zbyt słaby, aby pokonać Igaza. W końcowych fragmentach spotkania kibice byli świadkami bardzo niedokładnej gry z obu stron. Jak którejś z drużyn udało się przedostać pod pole karne przeciwnika to albo na posterunku byli bramkarze, albo ostatnie, decydujące podanie okazywało się niecelne. Kiedy na boisku wiało nudą w polu karnym ręką zagrał Mączyński i arbiter już czwarty raz w tym meczu wskazał na jedenasty metr. Przy okazji Mączyński zobaczył drugi żółty kartonik i musial przedwcześnie opuścić plac gry. Do piłki podszedł ponownie Nather, ale tym razem górą był Igaz! Po chwili Sebastian Tarnowski zakończył spotkanie.

Niesamowitą końcówkę zafundowali swoim fanom piłkarze Sandecji i GKS-u Tychy. Jednakże to zdecydowanie większy niedosyt odczuwać będą gospodarze. Grzeszczyk i Nater mogą sobie pluć w brodę, bowiem to głównie ich zmarnowane rzuty karne przyczniły się do tego, że trzy punkty nie zostały w Nowym Sączu.

Źródło: jakub dybał

Dodano: 2014-08-02 13:38:15