Kotwica Kołobrzeg - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
Krzysztof Biegański 42 - Krzysztof Zaremba 70

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).
Żółte kartki: Soczyński, Rydzak - Napierdała, Biernat, Zaremba.
Widzów: 1500.

Kotwica: Mika - Soczyński, Poznański, Szutenberg, Strzelecki - Rydzak, Świechowski (87 Bułka), Pietras, Korczyński (90 Pikuła) - Biegański (75 Bejuk), Kugiel (82 Mularczyk).
Puszcza: Sobieszczyk - Cichy, Biernat (67 Przybył), Napierała, Mikołajczyk - Maluga (67 Nowak), Lepiarz, Gawęcki, Madejski, Zaremba - Zakrzewski.

Od remisu 1:1 rozpoczęła Puszcza Niepołomice w drugoligowych rozgrywkach. Na początek rozgrywek graczom z Niepołomic przyszło się zmierzyć z Kotwicą Kołobrzeg. Początek spotkania należał do gości, Puszcza dużo pewniej poczynała sobie na boisku, a beniaminek z Kołobrzegu nastawił się na grę z kontry. Początkowo ta taktyka zdawała sprawdzian, bowiem to bramkarz z Niepołomic miał więcej pracy. Pierwszą okazję gospodarze wypracowali sobie w 8. minucie, ale w ostatniej chwili Krzysztofa Biegańskiego ubiegł obrońca przyjezdnych. Cztery minuty później ładnym podaniem został obsłużony Rydzak, ale Sobieszczyk dobrze interweniował. Potem przed szansą znów stanął Biegański, ale w wybornej sytuacji przestrzelił nad bramką. Puszcza pierwszą ładną akcje przeprowadziła dopiero w 24. minucie. Jednak centrostrzał Madejskiego obronił Mika. Na trzy minuty przed przerwą Kotwica wyszła na prowadzenie. Po dwójkowej akcji Biegaskiego z Kugielem, Sobieszczyka pokonał ten pierwszy.

Po przerwie podwyższyć rezultat mogli podopieczni Wiesława Bańkosza, ale Biegański fatalnie spudłował. W 70. minucie goście doprowadzili do remisu. Najwięcej sprytu w polu karnym zachował Zaremba, który płaskim strzałem wyrównał rezultat spotkania. W końcowym fragmentach gry oba zespołu za wszelką cene chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale kibice zgromadzeni w tym dniu na kołobrzeskim stadionie już więcej goli nie zobaczyli.

Źródło: jakub dybał

Dodano: 2014-08-03 18:57:22