Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1)

Żółte kartki: Glanowski, Pielak, Januszewski - Napierała, Zakrzewski.
Widzów: 500.

Znicz: Bigajski - Kucharski, Jędrych, Niewulis, Płotka (80 Januszewski) - Niksiński (70 Muszyński), Glanowski, Tomczyk, Banaszewski, Grudniewski (58 Pielak) - Górski.
Puszcza: Sobieszczyk - Cichy, Biernat, Napierała, Mikołajczyk - Maluga (66 Przybył), Lepiarz, Gawęcki, Madejski (82 Uwakwe), Zaremba (72 Nowak) - Zakrzewski.

W ramach 2. kolejki II ligi Puszcza Niepołomice pokonała w Pruszkowie miejscowy Znicz 2:1 (1:1).

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Puszczy. W 4. minucie Zbigniew Zakrzewski wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał Bigajskiego. Gospodarze pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie po kwadransie, kiedy to Glanowski niebezpiecznie strzelał na bramkę Puszczy, lecz Sobieszczyk był na posterunku.  Stroną przeważającą w pierwszej odsłonie byli gospodarze i to oni mieli więcej szans na zdobycie gola. Bramkarza przyjezdnych próbowali zaskoczyć Niksiński, Górski czy Jędrych, ale za każdym razem futbolówka wędrowała obok lub nad bramką.

Miejscowi wyrównali tuż po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Paweł Tomczyk i doprowadził do remisu. W odpowiedzi w polu karnym Znicza główkował Zakrzewski, lecz dobrze interweniował Bigajski. W 53. minucie indywidualną akcją popisał się Grudniewski. Ostatecznie jego strzał minął światło bramki. Dwie minuty później uderzał Gawęcki, bramkarz z Pruszkowa świetnie obronił, a dobitka Madejskiego była daleko od doskonałości. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania sam na sam z Sobieszczykiem wyszedł Górski, ale przegrał pojedynek z 21-letnim golkiperem. W końcówce to Puszcza strzeliła zwycięskiego gola, a jego autorem był Dariusz Gawęcki.

Źródło: puszcza-niepolomice.pl

Dodano: 2014-08-08 22:14:22