Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)

Żółte kartki: Jagiełło - Traoré, Bartków, Kalisz.
Widzów: 4296.

Arka: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Jagiełło, Ława, Łukasiewicz, Lech (46 Nalepa), Calderón (46 Wojowski) - Abbott.
Sandecja: Kozioł - Bartków (66 Makuch), Szufryn, Cicman, Frańczak - Danek (69 Kalisz), Urban, Náther, Grzeszczyk, Bębenek (86 Szczepański) - Traoré.

Drugie spotkanie w sezonie i po raz drugi piłkarze Sandecji dopisują do swojego dorobku jeden punkt. Tym razem piłkarze z Nowego Sącza zremisowali z Arką Gdynia 1:1. W pierwszej połowie podopieczni Jozefa Kostelnika byli stroną przeważającą. W 15. minucie na bramkę Arki strzelał Bębenek, interweniujący Skowron wybił piłkę przed siebie, do której dopadł Traore, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił Kowalski. Kwadrans później Senegalczyk w analogicznej sytuacji już  nie popełnił błędu i wyprowadził gości na prowadzenie. Miejscowi jeszcze przed przerwą starali się wyrównać stan rywalizacji, ale defensywa Sandecji nie dała się zaskoczyć.

Dziesięć minut po przerwie Sandecja powinna prowadzić 2:0, ale w sytuacji sam na sam Grzeszczyk okazał się gorszy od Skowrona. W odpowiedzi siedem minut potem Paweł Abbot dał Arce remis. W drugiej połowie inicjatywę na boisku mieli gospodarze i to oni byli bliżej zgarnięcia pełnej puli, ale w ostatnich sekundach obrońca Sadencji, Makuch wybił piłkę z linii bramkowej.

Źródło: sandecja.com.pl

Dodano: 2014-08-09 23:02:20