PP: Wanda pochłonięta przez Płomień (foto)

II runda Pucharu Polski (Kraków), 10.08.2014 – Łazy
Płomień Jerzmanowice – Wanda Nowa Huta 2:0 (1:0)

Żółte kartki: Ł. Szwajgowski, W. Szwajgowski, Mączka – Bobela
Czerwona kartka: Błaszczyk
Widzów: 50
Płomień: M. Mirek – B. Mirek, Niedziółka, Ł. Szwajgowski, Pączek – Mączka (85 Witkowski), Zgoda, Synowiec (65 M. Mateusz), Pogan (70 Pastuszak) – W. Szwajgowski, Skrzypek
Wanda: Rączka – Mazurkiewicz, Bobela, Błaszczyk, Śmietana – Żółciak, Błachut, Rączyński, Ogonek (85 Mączka)  – Klęk (70 Kozioł), Żamojdzik (80 Bujas)

Pojedynek II rundy Pucharu Polski pomiędzy Płomieniem Jerzmanowice, a Wandą Nowa Huta nie był porywającym widowiskiem. W meczu było sporo chaosu i przypadkowości a lejący się z nieba żar, zniechęcał piłkarzy do wzmożonego wysiłku. Gospodarze dwa razy zdołali trafić do siatki i to oni zagrają w następnej rundzie.

Początek meczu, przypomniał początek greckiego mitu o stworzeniu świata... „na początku był chaos”...  z tego chaosu zrodziła się bramka dla Płomienia. Gospodarze, którzy przez pierwszy kwadrans mieli problemy z ustawieniem własnej defensywy, w 15 minucie przeprowadzili akcję po której bramkę strzelił Skrzypek. Gol dla Płomienia wprawił w lekkie osłupienie drużynę Wandy, która mimo iż była lepiej poukładana na boisku, nie potrafiła wykorzystać tego że piłkarze Płomienia przez długi czas nie mogli znaleźć porozumienia w szykach obronnych. Wanda atakowała. Już 3 minuty po stracie bramki szansę na doprowadzenie do remisu miał Ogonek, ale jego uderzenie pewnie obronił stojący między słupkami bramki Płomienia, Marek. Chwilę później minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego na bramkę gości uderzył Błachut. W 24 minucie, znacznie lepiej na bramkę Płomienia z wolnego strzelał Klęk, jednak lecącą w światło bramki piłkę efektowną paradą wypiąstkował Marek. Trzeba przyznać, że bramkarz Płomienia był tego dnia jednym z pewniejszych punktów zespołu a drużyna gospodarzy w dużej mirze jego pewnym interwencjom zawdzięcza zwycięstwo w tym meczu. Golkiper Płomienia, kolejny raz świetną paradą popisał się w 34 minucie, kiedy to obronił uderzenie Ogonka.  Pierwsza połowa, mimo iż więcej okazji do zdobycia bramek mieli goście, zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej części meczu, sytuacji bramkowych było jeszcze mniej. Wanda znów atakowała, starała się odrobić jednobramkową stratę, ale jej ataki rzadko kiedy kończyły się strzałami na bramkę Marka. Gospodarze, grali znacznie pewniej, nie było widać chaosu z pierwszych minut meczu i co ważne, to znów oni zdołali skutecznie zaatakować. Tuż po zmianie stron, na bramkę Wandy główkował Niedziółka, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do siatki. W odpowiedzi na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Żółciak, ale futbolówka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. Później gra toczyła się głównie w środku pola, a na następną  dobrą okazję bramkową musieliśmy czekać do 67 minuty, kiedy to na uderzenie zdecydował się Rączyński. Piłka po strzale pomocnika Wandy poszybowała jednak na poprzeczką bramki gospodarzy. Chwilę później nieco celniej na bramkę Płomienia uderzał Ogonek, ale tym razem znów pewnie na posterunku zachował się Marek i gospodarze zachowali czyste konto. W 80 minucie w środku pola piłkę dostał Wojciech Szwajgowski, wyszedł z futbolówką  sam na sam z wysoko interweniującym bramkarzem Wandy, ograł golkipera zwodem i bez trudu skierował piłkę do pustej siatki. Gol Szwajgowskiego definitywnie przypieczętował zwycięstwo Płomienia w tym meczu. Goście nie mieli już sił, aby pokusić się o próbę zniwelowania dwubramkowej straty a gospodarze do końca pewnie kontrolowali grę.

Płomień wygrał 2:0 i tym samym zapewnił sobie awans do III rundy Pucharu Polski podokręgu krakowskiego. Rywalem drużyny z Jerzmanowic będzie Słomniczanka Słomniki. Mecz zaplanowany jest na najbliższą środę, początek zawodów o godzinie 17:30. Kibicom wybierającym się na zawody przypominam już drużyna Płomienia swoje mecz rozgrywa na boisku Łazach.

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2014-08-12 22:17:56