I runda Pucharu Polski: 13.08.2014 - Brzesko
Okocimski KS Brzesko - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).
Żółte kartki: Pyciak, Wawryka, Bryła - Mroczkowski.

Okocimski: Błąkała - Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk - Abubakar, Lewiński, Ryś, Wojcieszyński, Pyciak (63 Bryła) - Głuszko (46 Dziadzio).
Stomil: Mieczkowski - Bucholc, Berezovsky, Wełnicki, Wełna - Jegliński, Darmochwał, Mroczkowski (84 Śledź), Meskhia (70 Paweł Głowacki), Piotr Głowacki - Żwir (46 Machulenko).

Okocimski KS Brzesko niespodziewanie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dzisiaj na stadionie w Brzesku, dwugoligowcy pokonali 2:1 Stomil Olsztyn, który na co dzień rywalizuje w I lidze.

W 7. minucie blisko wypracowania sobie dobrej sytuacji był Głuszko, ale w finalnej części akcji obrońca Stomil przepchał go ciałem, a piłkę spokojnie złapał Mieczkowski. Po dosyć dobrym i żywym kwadransie tempo nieco opadło i na boisku mieliśmy wiele nieprzemyślanych akcji. Dopiero w 28. minucie groźnie było pod polem karnym miejscowych. Darmochwał uderzał z dystansu, interweniujący Błąkała wypuścił piłkę przed siebie, do której dopadł Meskhia, lecz przy dobitce również górą był golkiper Okocimskiego. W odpowiedzi z piętnastu metrów strzelił Wojcieszyński - nieskutecznie. Ten sam gracz, w 38. minucie popisał się dokładnym dośrodkowaniem na głowę Rysia, a ten minimalnie przestrzelił.

Przez dłuższą część drugiej odsłony na placu gry nie działo się nic ciekawego. Jedynie goście próbowali pokonać Błakałę strzałem z daleka, ale piłka nie powędrowała nawet w światło bramki. Dopiero w 68. minucie do głosu doszli miejscowi. Ładną indywidualną akcją popisał się Abubakar, który zagrał do Rysia. Jednak 26-letni gracz OKS-u nie trafił w bramkę. Ryś zrehabilitował się pięć minut później, bowiem fantastycznie zagrał do Wojcieszyńskiego, a ten z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później prowadzili już różnicą dwóch bramek. W roli głównej ponownie wystąpili Ryś z Wojcieszyńskim i po bardzo podobnej akcji mogli się cieszyć z gola. Gdy wydawało się, że zawodnicy z Brzeska spokojnie dowiozą dwubramkowe prowadzenie, na pięc minut przed końcem Stomil zdobył kontaktową bramkę, z której cieszył się Roman Machulenko. Do końca Okocimski zachował już koncentrację i po końcowym gwizdku mógł się cieszyć z niespodziewanego awansu.

Źródło: lajfy.com

Dodano: 2014-08-13 18:55:05