facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

PP: Garbarnia utrzymywała dystans (foto)

PP: Garbarnia utrzymywała dystans (foto)

Puchar Polski (IV runda Kraków), 03.09.2014 r.
Garbarnia II Kraków - Podgórze Kraków 5:1 (2:0)
Wcisło 25, 40 (k), Stokłosa 72, 75, Żakowicz 79 - A.Pater 77
 
Sędziowali: Artur Daniel - Zbigniew Marszałek, Bronisław Mazur.
Widzów: 50
Garbarnia II: Paździor - Englert, Przybyszewski, Mucha, Zygmunt (65 Budek) - Gruchacz, Krzeszowiak, Borla (80  Machno), Jędrzejczyk - Bufnal (46 Żakowicz ), Wcisło (46 Stokłosa)
Podgórze: Grabowski – Hąc, Muskalski, Knap, Urban (55 Szaroń) – Wiater, Pitala, Bańka, Brown (65 G. Pater) – Ochałek, A. Pater (75 Anaszkiewicz)

 

 

W meczu IV rundy Pucharu Polski Podokręgu Kraków piłkarze Garbarnia II wysoko pokonała zespół Podgórza. Wynik nie do końca oddaje obraz gry. Zwłaszcza w drugiej połowie goście mieli sporo okazji do zdobycia bramki i gdyby zagrali skuteczniej, losy spotkania mogłyby potoczyć się inaczej.
 
Już w pierwszej minucie spotkania strzał na bramkę Garbarni oddał Ochałek. Później do głosu doszli gospodarze. W 5 minucie efektownym uderzeniem popisał się Jędrzejczyk, jednak piłka po jego strzale z woleja przeleciała nad poprzeczką. Dziesięć minut później strzał tuż obok bramki bronionej przez Grabowskiego oddał Borla. W odpowiedzi na bramkę Garbarni, niecelnie główkował Ochałek. Wynik meczu w 25 minucie otworzył Wcisło, który w podbramkowym zamieszaniu, z bliskiej odległości bez trudu skierował piłkę do siatki. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę i raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramkę Podgórza. Dwa niecelne strzały na bramkę gości oddał Gruchacz. Podgórze zdołało odpowiedzieć tylko uderzeniem Ochałka, które bez trudu obronił Paździor. Końcówka pierwszej połowy należała do Garbarni. W 40 minucie rzut karny na bramkę zamienił Wcisło. Tuż przed gwizdkiem na przerwę szansy na trzecią bramkę dla Brązowych nie wykorzystał Krzeszowiak. 
 
Garbarnia w pierwszej połowie była zespołem zdecydowanie lepszym. Wydawało się, że dwubramkowe prowadzenie będzie wystarczającą zaliczką by spokojnie kontrolować przebieg gry podczas kolejnych 45 minut. 

Jednak druga odsłona spotkania, miała dziwny przebieg. Podgórze przejęło inicjatywę, atakowało, ale bramki zdobywali Brązowi. W 55 minucie spotkania strzał na bramkę Garbarni oddał Ochałek. Jego uderzenie zdołał obronić Paździor. Chwilę później zbyt słabe, by pokonać golkipera gospodarzy, uderzenie oddał Pitala. W 61 minucie spotkania Paździor zdołał obronić bardzo mocny strzał Wiatra. Po chwili bliski zdobycia bramki dla Podgórza był grający trener drużyny Grzegorz Pater. Swojej szansy nie wykorzystał też drugi z Paterów - Adrian. Gdy wydawało się, że Podgórze lada moment zdobędie kontaktową bramkę, gola strzelili goście. Pierwsza akcja w drugiej części spotkania w wykonaniu gospodarzy zakończyła się celnym strzałem. Na czystą pozycję wyszedł Żakowicz i bez trudu pokonał Grabowskiego. W tym momencie rozpoczął się istny festiwal strzelecki. W ciągu 7 minut, zawodnicy obu drużyn zdobyli aż 4 bramki! Tuż po stracie tego gola przez Podgórze, szansę na pokonanie bramkarza Garbarni miał Grzegorz Pater. Po błędzie obrony przejął piłkę i zdecydował się na techniczny lob z ponad 30 metrów. Futbolówkę po jego uderzeniu z największym trudem zdołał na rzut rożny wybić broniący bramki Brązowych, Paździor. Kolejna niewykorzystana przez Podgórze szansa zaowocowała bramkę zdobytą przez gospodarzy. W 75 minucie, kontrę Garbarni celnym strzałem zakończył Stokłosa. Nie minęły nawet dwie minuty, gdy Grzegorza Pater dośrodkował piłkę wprost na głowę swojego syna Adriana, a ten zdołał umieścić piłkę w siatce. Gdyby piłkarzom Podgórza wcześniej udało się zdobyć bramkę, mogliby pokusić się o nawiązanie walki o korzystny wynik. Trzybramkowa strata i niewiele ponad dziesięć minut do końca spotkania, nie dawały już raczej nadziei na doprowadzenie choćby do remisu. Jeżeli jakaś nadzieja pojawiła się w głowach zawodników  Podgórza, to ich marzenia o możliwości awansu do następnej rundy bardzo szybko rozwiał Żakowicz zdobywając 5 bramkę dla Garbarni. Na tym festiwali strzelecki dobiegł końca. Oba zespoły miały jeszcze szanse na zdobycie bramek. Najlepszą okazję dla Garbarni zmarnował Machno, który z pięciu metrów nie trafił w światło bramki. Szansy dla Podgórza nie wykorzystał Pitala.
 
Garbarnia po ciekawym meczu odniosła wysokie zwycięstwo i zapewniła sobie awans do następnej rundy. Podgórze żegna się z Pucharem Polski. 

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2014-09-04 20:07:17


Galeria zdjęć

 

Puchar Polski  Garbarnia  Podgórze 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
2:10
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Cracovia Kraków
29.01.2021
 
Prokocim Kraków
:
Hutnik Kraków
29.01.2021
 
Wanda Kraków
:
Strzelcy
29.01.2021
 
Wisła Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.01.2021
 
Dąbski
:
Grębałowianka Kraków
29.01.2021
 
Wieczysta Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
29.01.2021