facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Progres i Cracovia w MakroLJM!

Progres i Cracovia w MakroLJM!

Progres Kraków i Cracovia Kraków trafiły ostatecznie do Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. O ile Ci pierwsi awans "zaklepali" sobie już w pierwszym meczu, to Cracovia skutecznie odrabiała straty w dwumeczu z Garbarnią.

 

 

Zespół AS Progres 1998 wygrał dzisiaj na swoim terenie z Sandecją Nowy Sącz 2:0, pieczętując tym samym awans do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych.


Bramki zdobyli Dominik Zawadzki (w 44 min z rzutu karnego) oraz Szymon Hajduk (w 54 min). Początek pierwszej połowy meczu toczył się w środku pola, a obie drużyny stworzyły sobie tylko po jednej sytuacji bramkowej. W końcówce tej części spotkania AS Progres przyspieszył, czego efektem były sytuacje bramkowe Zawadzkiego oraz Radwanka.


Na początku drugiej połowy wbiegającego w pole karne Sandecji Hajduka faulował obrońca Sandecji i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Dominik Zawadzki. Na 2:0 podwyższył Szymon Hajduk, uderzając z narożnika pola karnego pod poprzeczkę. Do końca spotkania AS Progres kontrolował już sytuację na boisku i stwarzał sobie sytuacje bramkowe, jednak wynik nie uległ zmianie.


AS Progres na wiosnę zagra w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych z drużynami Stali Mielec, Resovii Rzeszów, Motoru Lublin, Górnika Łęczna, Korony Kielce, KSZO Ostrowiec oraz Cracovii Kraków, która w rewanżowym spotkaniu wygrała 5:2 z Garbarnią Kraków.


AS Progres - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
Zawadzki Dominik 44 (k), Hajduk Szymon 54


Progres:
Jakub Bereta – Sebastian Gądek, Jakub Pasionek, Rafał Górecki, Łukasz Sikora, Marcin Chmielowski (50 Szymon Pietrzyk), Dominik Zawadzki, Bartosz Szcząber (58 Dawid Linca), Szymon Hajduk, Błażej Radwanek (60 Daniel Peterka), Michał Romuzga (70 Mateusz Pytel)

Sandecja: Filip Bembenik– Mariusz Woźniak, Hubert Maślanka, Wiktor Weber, Mateusz Jurczak, Mateusz Krupa (60 Bartłomiej Kania), Marek Kozdra, Bartłomiej Jodłowski, Nikodem Gniecki, Karol Matras (70 Jan Tokarczyk), Tomasz  Puch.


W drugim dwumeczu barażowym, Cracovia rzutem na taśmę pokonała Garbarnię i jej kosztem awansowała do Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Do przerwy w meczu rewanżowym Garbarnia prowadziła na boisku Cracovii 2:1, ale jak się okazało nie wystarczyło to do awansu. Cracovia doprowadziła do stanu 3:2, który gwarantował jej dogrywkę, a później zdobyła bramę na 4:2 (tu jednak wynik był niezwykle kontaktowy, ponieważ Garbarni wystarczyło zdobyć jedną bramkę, by przechylić szalę na swoją stronę. Dążącym do zdobycia trzeciej bramki Brązowym, przydarzył się jednak błąd w defensywie i ostatecznie to Cracovia zagra Lidze Makroregionalnej. (bramki kolejno: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2)
 
Ostateczny skład I Ligi Małopolskiej Juniorów Młodszych: Garbarnia Kraków, Hutnik Nowa Huta, Tarnovia Tarnów, Prądniczanka Kraków, Sandecja Nowy Sącz, SMS Kraków, Dunajec Nowy Sącz, Wisła Kraków.

Baraże o wejście do ligi regionalnej juniorów młodszych:
Progres Kraków - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (I mecz 5:2)
Cracovia Kraków - Garbarnia Kraków 5:2 (I mecz 2:3)

Źródło: wt/mr/własne

Dodano: 2014-11-15 21:29:28


Zobacz też: Małopolska Liga Juniorów Młodszych (I)

Cracovia  Sandecja  Garbarnia  AS Progres  baraże 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Piast Gliwice
2:3
Raków Częstochowa
25.07.2021
15:00
Śląsk Wrocław
2:2
Warta Poznań
25.07.2021
17:30
Pogoń Szczecin
2:0
Górnik Zabrze
25.07.2021
20:00
Wisła Kraków
3:0
Zagłębie Lubin
26.07.2021
18:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny