facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

AP Gołcza na meczu ze Szwajcarią (foto)

AP Gołcza na meczu ze Szwajcarią (foto)

Dzieci z Akademii Piłkarskiej Gołcza we wtorek 18.11 wyprowadzili na murawę stadionu we Wrocławiu reprezentacje piłkarskie Polski i Szwajcarii. Biało-czerwonym i ich rywalom towarzyszyli podczas ceremonii otwarcia i odegrania hymnów państwowych z flagą Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Do Wrocławia wyjechaliśmy rano, mimo, że mecz rozgrywany był dopiero 20.45. Jeszcze przed mocjami sportowymi odwiedziliśmy popularne wrocławskie ZOO i otwarte tam Afrykarium; unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Ale te prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. Około godz. 19.00 zameldowaliśmy się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zdecydowana większość z dużej, bo prawie 50-cio osobowej grupy, która wybrała się z Gołczy do Wrocławia zajęła miejsca na trybunach, natomiast ośmiu naszych zawodników będących, mówiąc żargonem PZPN eskortom reprezentacji zeszło do szatni, gdzie po odprawie wyczekiwaliśmy momentu do wejścia na boisko. Nasze tymczasowe lokum sąsiadowało z szatnią Szwajcarów, tak, że była możliwość z bliska przyjrzeć się drużynie Helwetów z Shaqirim na czele. Nieopodal przebierała się też kadra Polski, więc można było zobaczyć z bliska przechadzających się Lewandowskiego i spółkę. Kiedy nadszedł moment dostaliśmy sygnał i chłopcy wybiegli w określone miejsce na boisku. Odegrano hymny, które na stadionie we Wrocławiu odśpiewało 40 tyś. kibiców i można było wrócić z powrotem do szatni. Jeszcze kilka zdjęć i można było zasiąść na trybunach i zobaczyć, jak się okazało to bardzo dobre widowisko, zakończone remisem 2-2.

 To wielkie wyróżnienie dla Akademii, że to akurat nasi zawodnicy mają zaszczyt wychodzić z piłkarzami reprezentacji na płytę boiska i brać udział w takich wydarzeniach. W tym miejscu słowa podziękowania dla Pana Dariusza Mroza z Fundacji „Sportowcy Dzieciom” bez pomocy którego, nie byłoby to możliwe. Jesteśmy przekonani, że to wielkie wydarzenie na długie lata pozostanie w pamięci młodych adeptów futbolu AP Gołcza i wierzymy też, że jeszcze bardziej zmotywuje ich do systematycznej, treningowej pracy.

 

 

Źródło: md

Dodano: 2014-11-24 22:08:25


Galeria zdjęć

 

AP gołcza  reprezentacja Polski 

Komentarze