facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Krakowianki Akademickim Mistrzem Polski! (foto)

Krakowianki Akademickim Mistrzem Polski! (foto)

Akademickie MP w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP i już pod tą nazwą odbyło się pięć ostatnich turniejów mistrzowskich.

 

 

W rozgrywnym w Gdańsku turnieju finałowym wystąpiło 15 najlepszych zespołów, spośród 42, które wzięły udział w eliminacjach, Uniwersytet Jagielloński w fazie grupowej zwyciężył gospodynie turnieju - Politechnikę Gdańską 6:0 oraz Uniwersytet Szczeciński 3:2. 

   W fazie pucharowej zawodniczki z UJ najpierw w ćwierćfinale pokonały AWF Gorzów Wielkopolski 7:3, a w półfinale zrewanżowały się za ubiegłoroczną porażkę w finale Uniwersytetowi Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężając w serii rzutów karnych 5:4(w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1) i drugi raz z rzędu zagrały o złoto. Ich rywalem w walce o najwyższe miejsce podium tym razem był - grupowy rywal - Uniwersytet Szczeciński.


Finałowy mecz, którego stawką były dwa złota (w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacji typów uniwersytety) był w wykonaniu naszych futsalistek wręcz wzorcowy. Wynik 3:0, po dwóch golach Justyny Maziarz i jednym trafieniu Magdaleny Knysak, nie pozostawiał wątpliwości, że korona mistrzowska należy się zespołowi z Krakowa.


Krakowskie zawodniczki zdobyły także komplet indywidualnych wyróżnień w AMP:

  • najwartościowszą zawodniczką AMP została wybrana Justyna Maziarz;
  • najlepszą bramkarką Anna Popławska;
  • najlepszą strzelczynią Magdalena Knysak.



Poza wyróżnionymi zawodniczkami akademickie Mistrzostwo Polski zdobyły także: Kinga Wilk – kapitan, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Karolina Gruszka, Anna Adamska.


Sztab trenerski drużyny stanowiąnatomiast Bartłomiej Łukacz- trener, Krzysztof Mastalerz – II trener/trener bramkarek oraz Przemysław Mosiołek - kierownik drużyny.


Komplet wyników i klasyfikacja na stronie organizatora: WYNIKI

Źródło: pmos

Dodano: 2015-03-11 23:39:28


Galeria zdjęć

 

AZS UJ Kraków  Akademickie Mistrzostwa Polski 

Komentarze


III liga, gr. 4

Stal Kraśnik
:
Chełmianka Chełm
12.08.2020
16:00
Cracovia II Kraków
:
KSZO Ostrowiec Św.
12.08.2020
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
12.08.2020
17:00
Sokół Sieniawa
:
Jutrzenka Giebułtów
12.08.2020
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Podhale Nowy Targ
12.08.2020
17:00
ŁKS Łagów
:
Hetman Zamość
12.08.2020
17:00
KS Wiązownica
:
Wisłoka Dębica
12.08.2020
18:00
Wisła Sandomierz
:
Lewart Lubartów
12.08.2020
18:00
Wisła Puławy
:
Korona II Kielce
12.08.2020
18:00
Stal Stalowa Wola
:
Podlasie Biała Podlaska
12.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Dąbski Kraków
:
Grębałowianka Kraków
12.08.2020
17:30
Skawinka Skawina
:
Kaszowianka Kaszów
12.08.2020
18:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Prokocim Kraków
12.08.2020
18:00
Nadwiślan Kraków
:
Bronowianka Kraków
12.08.2020
18:00
Wieczysta Kraków
:
Hutnik II Kraków
12.08.2020
18:00
Borek Kraków
:
Piast Wołowice
12.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia
:
Górnik Wieliczka
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków I)

Prądniczanka II Kraków
:
Słomniczanka II Słomniki
12.08.2020
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
Błękitni II Modlnica
12.08.2020
17:00
Partyzant Dojazdów
:
Spartak Wielkanoc
12.08.2020
17:30
Ekler Baranówka
:
Strażak Goszcza
12.08.2020
18:00
Michałowianka Michałowice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
12.08.2020
18:00
Galicja Raciborowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
12.08.2020
18:00
Płomień Kościelec
:
Bibiczanka Bibice
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków II)

Tęcza Piekary
:
JKS Zelków
12.08.2020
17:00
Liszczanka Liszki
:
Lotnik Kryspinów
12.08.2020
17:30
Świt Krzeszowice
:
Strażak Rączna
12.08.2020
17:30
Dragon Szczyglice
:
Iskra Czułów
12.08.2020
18:00
Wisła Jeziorzany
:
MKS Skała 2004
12.08.2020
18:00
Sokół Rybna
:
Sportowiec Modlniczka
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
:
Bratniak Kraków
12.08.2020
17:00
Krakus Swoszowice
:
Wanda Nowa Huta
12.08.2020
17:00
Gajowianka Gaj
:
Pogoń Skotniki
12.08.2020
17:00
Tramwaj Kraków
:
Strzelcy Kraków
12.08.2020
17:30
Bieżanowianka Kraków
:
Płomień Kostrze
12.08.2020
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Rzozovia Rzozów
12.08.2020
18:00
Kabel Kraków
:
Fairant Kraków
12.08.2020
18:00

Klasa B (Myślenice)

Cyrhla Krzczonów
:
Radwan Skomielna Czarna
12.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Glinik Gorlice
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
 
Podgórze Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja II Nowy Sącz
:
Górnik Wieliczka
10.08.2020
18:00
Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
13:00
Okocimski Brzesko
:
Sandecja II Nowy Sącz
14.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
10:00
Unia Oświęcim
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Unia Tarnów
:
AP 21 Kraków
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
12.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
Respect Szalowa
12.08.2020
15:00
Raba Dobczyce
:
MOSiR Bochnia
12.08.2020
17:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
13.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
11.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
AS Progres Kraków
12.08.2020
17:00
Kalwarianka
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
17:00

II Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
:
AS Progress Andrychów
12.08.2020
17:00
Fablok Chrzanów
:
Cracovia II
12.08.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Bronowianka
12.08.2020
13:00