Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Żółte kartki: Mikołajczak, Kieruzel, Pietruszka, Podleśny (Chojniczanka) Bębenek, Dudzic, Szufryn, Niane (Sandecja)
Czerwona kartka: Kieruzel (Chojniczanka)
Chojniczanka: Podleśny, Lisowski, Markowski, Kieruzel, Pietruszka, Niedziela, Zawistowski, Mrozik (46' Feciuch), Gancarczyk, Grzelak, Mikołajczak (75' Siemaszko)
Sandecja: Radliński, Szarek, Szufryn, Bartków, Słaby, Bębenek, Nather (32' Sobotka), Szczepański, Urban (46' Niane), Dudzic, Fałowski

Na stadionie w Chojnicach miejscowa Chojniczanka podejmowała Sandecję Nowy Sącz. Przed tym spotkaniem obie drużyny dzieliły zaledwie trzy punkty - w przypadku zwycięstwa Sandecja mogła w tabeli doścignąć gospodarzy.

Pierwszą groźną sytuację Chojniczanka stworzyła już w 5. minucie meczu - jednak w porę zareagowała obrona i zapobiegła utracie bramki. Dziesięć minut później zawodnicy z Chojnic pokonali po raz pierwszy bramkarza gości. Kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Zawistowski - bramkarz był bez szans. Po utracie bramki lepiej zaczęli grać goście. Uzyskali dwa rzuty rożne, dzięki którym udało się zagrozić bramce gospodarzy. Do przerwy sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo i utrzymał się wynik 1:0, stawiający w lepszej sytuacji gospodarzy.

Początek drugiej połowy miał podobny początek, jak pierwszej. Gospodarze budowali atak pozycyjny, jednak z niewiele z tego wynikało. Mogliśmy oglądać dużo walki w środku pola, co nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. Aż do 69. minuty meczu, bowiem wtedy kolejny raz pięknym strzałem popisał się Zawistowski i podwyższył prowadzenie Chojniczanki. Mocno kontrowersyjna sytuacja miała miejsca trzy minuty później - czerwoną kartką ukarany został Karuzel. Od tego momentu w "10" musieli radzić sobie gospodarze. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Sandecja nie była w stanie wykreowaać sobie 100% sytuacji, nie mówiąc o odrobieniu strat. Aż do 86. minuty. Wtedy po świetnej drużynowej akcji bliski strzelenie gola był Bartków - jego strzał minął bramkę. w 90. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę, a jej strzelcem był Dudzic! Przyjezdnym nie udało się jednak doprowadzić do remisu i to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów.

Źródło: ekstraklasa.net

Dodano: 2015-04-04 17:57:12