Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0:1 (0:1)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)
Żółte kartki: Szufryn, Słaby (Sandecja) - Ilijew, Szymiński, Darmochwał, Stępiński, Ruszkul (Wisła)

Sandecja: Radliński, Szarek, Szufryn, Bartków, Słaby (88 Piszczek), Makuch (46 Danek), Niane, Szczepański (74 Urban), Sobotka, Fałowski, Dudzic
Wisła: Kiełpin, Stępiński, Szymiński, Radić, Hiszpański, Janus, Wlazło, Góralski, Ilijew (85 Lebedyński), Darmochwał (57 Kacprzycki), Krzywicki (70 Ruszkul)

W spotkaniu zamykającym zmagania 25. kolejki, na stadionie w Nowym Sączu, miejscowa Sandecja podejmowała wicelidera - Wisłę Płock. Faworytem tego spotkania byli goście, którzy za wszelką cenę chcieli wykorzystać potknięcia najgroźniejszych rywali do awansu: Termaliki Bruk-Bet Nieciecza oraz Zagłębia Lubin.

Od początku spotkania nie było jednak widać przewagi gości. Sandecja grała z Wisłą jak równy z równym, pomimo że w tabeli ligowej zajmują dwa odmienne bieguny. Swoje szanse mieli Fałowski i Dudzic, lecz strzał pierwszego obronił Kiełpin, natomiast drugiego - zablokowali obrońcy. W kolejnych minutach to płocczanie przejęli inicjatywę w meczu, czego efektem była bramka zdobyta w 28. minucie meczu przez Darmochwała. Dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Góralski, lecz źle zachował się w polu karnym. Bramkę do szatni starał się zdobyć Fałowski, jednak ponownie lepszy okazał się golkiper gości.

W drugiej połowie brakowało dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Natomiast nie brakowało fauli - obejrzyliśmy aż 7 żółtych kartek. W 78. minucie meczu "prezent" od gości dostał Niane - naciskany bramkarz Wisły wybił piłkę tuż pod nogi Senegalczyka, lecz jego strzał został zablokowany przez obrońców. W końcowych minutach Wisła kontrolowała przebieg spotkania i do końca utrzymał się wynik z pierwszej połowy.

Źródło: sandecja.com.pl

Dodano: 2015-04-12 21:49:04