A: Derbowy hit sezonu (foto)

Derby Gminy Kłaj, spotkanie dwóch najlepszych drużyn tego sezonu, to wszystko złożyło się na świetne oraz widowiskowe spotkanie. Licznie zgromadzeni kibice nie mieli powodów do narzekania, ponieważ w tym meczu było wszystko czego chce kibic.

Klasa A (Wieliczka), 30.04.2015
Zryw Szarów - Targowianka Targowisko 6-1 (3-0)
Bolik 8, Moskal 15, Nawrot 21 (k), 57, 65 (k), Maj 73 - ?? 68

Zółte kartki:  Tomera - Konieczny, M.Pituła, Suchan, Wisłocki, Kossak
Czerwone Kartki: Konieczny (za druga żółta)
Widzów: 250
Zryw: Mleko - Nowak, Buchacz, Tomera, Flasiński, Kossakowski (46' Jędrzejczyk), Moskal (80' Ziółko), Bolik (65' Socha), Nawrot, Szeleś (71' Juszczyk), Maj
Targowianka:

Faworytem tego spotkania byli goście z Targowiska, lecz drużyna z Szarowa od początku meczu pokazała, że dzisiaj to oni są mocniejsi. Ale po kolei. Już w 2 minucie wynik meczu mógł otworzyć Nawrot, lecz jego strzał kapitalnie obronił Zachariasz. Chwilę później bo w 8 minucie prostopadłe zagranie dotarło do Maja, który podał wzdłuż bramki do Bolika a ten trafił na 1-0. Goście nie zadowoleni z takiego obrotu spraw chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, lecz tego dnia nie mieli pomysłu na szarowian, którzy zagęścili środek pola czyhając na błędy zawodników z Targowiska. Po jednym z takich błędów padła druga bramka, niedokładne zagranie gości przejął Kossakowski, zagrał w pole karne do Maja, który wycofał piłkę na 20 metr do nabiegającego Moskala, a ten  pięknym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Na zegarze dochodziła 22 minuta kiedy po zagraniu Nawrota na indywidualny rajd zdecydował się Szeleś, minął przeciwników, wpadł w pole karne i tam został nie przepisowo zatrzymany przez obrońcę Targowianki. Odgwizdano więc rzut karny. Do piłki podszedł Nawrot i pewnie z jedenastu metrów podwyższył wynik na 3-0. Chwilę później kolejna sytuacja Zrywu, błąd obrońców gości wykorzystał Maj, który zgubił po drodze jeszcze jednego defensora i oddał silny strzał, który fenomenalnie sparował na rzut rożny Zachariasz. Kolejne minuty to próby gości w rozmontowaniu obrony Zrywu oraz strzały z dystansu, które okazywały się bardzo niecelne. Najbliżej zdobycia bramki był dwa razy Kossak z rzutów wolnych lecz w obu sytuacjach na posterunku był Mleko. Przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższyć mógł jeszcze Nawrot, lecz jego strzał z 14 metrów minimalnie był niecelny.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnych ataków Targowianki, którzy nie mając nic do stracenia rzucili się na szarowian. Ich próby jednak kończyły się przejęciami piłki bardzo dobrze grającej defensywy Zrywu i szybkimi i wręcz zabójczymi kontratakami. Po jednym z nich na 4-0 podwyższył Nawrot, który w sytuacji sam na sam objechał bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 65 minucie mieliśmy drugi w tym meczu rzut karny, szarżującego Maja faulował obrońca Targowianki. Do piłki podchodzi ponownie Nawrot i było 5-0! Chwilę później swoją honorową bramkę zdobyli goście, z rzutu wolnego uderzał Kossak, jego strzał obronił jeszcze Mleko lecz interweniował na tyle pechowo, że odbita przez niego piłka spadła pod nogi napastnika gości, który trafił do bramki. Drużyna z Targowiska, nie cieszyła się jednak długo ze zdobytej bramki, ponieważ kolejne prostopadłe podanie ze środka pola dostał Maj, który trafił obok wybiegającego bramkarza gości na 6-1! Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy lecz swoich 100% sytuacji w końcówce meczu nie wykorzystali jeszcze Jędrzejczyk (trafił z 6 metrów w poprzeczkę), oraz dwa razy Maj, który przegrał pojedynki z Zachariaszem.

Tak więc derby a zarazem mecz najlepszych drużyn w Gminie skończyło się wysokim zwycięstwem Zrywu Szarów. Po meczu natomiast można było usłyszeć głośne "sto lat" śpiewane przez zawodników Zrywu, których trener tego dnia obchodził 28 urodziny.

- Mój zespół rozegrał w dniu dzisiejszym bardzo dobre zawody, zagraliśmy mądrze i konsekwentnie, a brakowało tego w poprzednich meczach. Naprawdę nie mam za bardzo do czego się przyczepić, może jedynie do nie wykorzystanych sytuacji z końcówki meczu ale widoczne już było duże rozluźnienie w zespole przy prowadzeniu 6-1. Cieszy zwycięstwo, cieszy dobra gra i to wszystko w moje urodziny, które dzisiaj obchodzę, dlatego też jeszcze raz bardzo dziękuję chłopakom za piękny prezent urodzinowy - powiedział po meczu Krzysztof Mastalerz, szkoleniowiec Zrywu.

Źródło: maciej milczarski

Dodano: 2015-05-01 20:58:45