Klasa A (Myślenice): LKS Mogilany - Wrzosy Osieczany 5:1

LKS Mogilany - Wrzosy Osieczany 5:1 (0:1)

Sędziowali: Jacek Tylek - Robert Grochal, Piotr Kaleta
Żółte kartki: Chachlowski, D.Gniadek - Marchiński
Widzów: 80
LKS Mogilany: Sepioło - Anton, Jatczak (67 Bobek), Liszka, Suder - T.Gniadek, Frasik, Chachlowski, M.Kwiaśniak (87 B.Kwaśniak), D.Gniadek - Karski (46 Klim)
Wrzosy: Łapa - G.Bałucki, K.Zięba, Pilch, Skałka - E.Bałucki, Marchiński (65 M.Zięba), Bała, Chlebicki, Kania (85 Ostafin) - Frosztęga (54 Surówka)

Mecze na szczycie, szczególnie w końcówce sezonu, gdzie presja nierzadko pęta nogi zawodnikom, często nie należą do najciekawszych widowisk. Bywa, że w takich spotkaniach o losach rywalizacji decyduje jedna bramka, a całe spotkanie przypomina tak zwane piłkarskie szachy. Nie dotyczy to jednak dzisiejszego meczu pomiędzy LKS-em Mogilany a Wrzosami Osieczany. Gdyby starcie tych zespołów porównać do innej dyscypliny sportu z pewnością nie byłyby to szachy a bardziej tenis, bo piłka - jak w tenisie właśnie - w zawrotnym tempie przemieszczała się spod jednego pola karnego pod drugie.

Spowodowane było to niewątpliwie sposobem gry na jaki od początku postawiły oba zespoły. Ani goście, ani tym bardziej gospodarze nie zamierzali cierpliwie budować swoich akcji krótkimi podaniami. Przy każdej nadarzającej się okazji piłka posyłana była do linii ataku wprost z obrony. Jeśli dołożyć do tego dość nieporadną grę defensywną obu ekip przy takich właśnie długich piłkach, wyjdzie naprawdę niezłe widowisko.

Jako pierwsi przed szansą na zdobycie gola i to dwukrotnie w jednej akcji stanęli miejscowi. Ze strzałami Mateusza Kwaśniaka i Tomasza Gniadka radził sobie jednak Rafał Łapa. W odpowiedzi piłkę w pole karne dośrodkował Tomasz Bała. Tam do futbolówki dopadł Jakub Chlebicki po czym zgrał do lepiej ustawionego Emila Bałuckiego, ale strzał tego ostatniego obronił Sepioło. Po chwili znowu byliśmy pod bramką gości a tym razem dobre podanie od Frasika otrzymał Kwaśniak, który dobrze przyjął piłkę, zwiódł obrońcę, ale na koniec nie trafił w futbolówkę. Wszystko to działo się zanim jeszcze upłynęła 15 minuta meczu. 120 sekund później podający w poprzedniej akcji Frasik sam stanął przed szansą na zdobycie gola, jednak jego strzał z około 16 metrów okazał się minimalnie niecelny. Goście nie pozostali obojętni na akcje miejscowych i odpowiedzieli świetną kontrą Ryszada Kani, który później oddał piłkę Chelibickiemu a ten w znakomity sposób wypatrzył lepiej ustawionego Frosztęgę i nawet nie dotykając piłki wypracował koledze znakomitą okazję do zdobycia bramki. I kiedy wydawało się, że bramka jest tym razem nieunikniona to piłkę niemal z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy. Co się jednak odwlecze to nie uciecze bo już po chwili goście wykonywali rzut rożny, po którym najsprytniejszy w polu karnym okazał się Emil Bałucki i w taki sposób goście wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy.

Początek drugiej odsłony i od razu warto przypomnieć sobie w jaki sposób goście zdobyli jedyną bramkę w pierwszych 45 minutach? Ano po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym. W tym momencie można skopiować tamtą sytuację i wkleić do 52 minuty zmieniając tylko zawodników. Tym razem to gospodarze wykonywali stały fragment gry z narożnika i w niemal identycznych okolicznościach doprowadzili do remisu za sprawą Mateusza Kwaśniaka. Trzeba jednak dodać, że nie była to pierwsza sytuacja Mogilan po zmianie stron bo chwilę wcześniej kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Jatczak, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce. Jak się później okazało piorunujący początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy był początkiem katastrofy Wrzosów, a wszystko co najgorsze wydarzyło się w ciągu 3 minut pomiędzy 61 a 64. Najpierw znakomitą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Frasik po czym dograł piłkę do Daniela Klima a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Niespełna 60 sekund później było już 3:1 po tym jak kompletnie zaspali obrońcy gości i w sytuacji sam na sam z Łapą znalazł się Tomasz Gniadek. Dzieła zniszczenia dopełnił natomiast w 64 minucie Matuesz Kwaśniak cudownym strzałem z dystansu. W taki oto sposób w ciągu zaledwie 12 minut drugiej połowy gospodarze z wyniku 0:1 doprowadzili do wyniku 4:1! Co zrozumiałe kilkanaście minut, które wstrząsnęły Wrzosami praktycznie zakończyły emocje w tym spotkaniu. Dodatkowo tempo gry ostudziły wydarzenia z 67 minuty kiedy to poważnej kontuzji doznał obrońca gospodarzy Jarosław Jatczak. Zawodnik Mogilan długo nie mógł opuścić placu gry, a ostatecznie został zabrany do szpitala przez karetkę. Wynik meczu strzałem głową, już w doliczonym czasie gry ustalił Dariusz Gniadek.

Zwycięstwo Mogilan oznacza, że po 20 kolejkach zespół ten wskakuje na drugą pozycję w tabeli i ma w tym momencie o jeden punkt mniej od lidera. Dzisiejsi pokonani spadają na trzecią lokatę, ale i oni do lidera tracą ledwie jedno "oczko". Końcówka sezonu w myślenickiej A-klasie zapowiada się zatem pasjonująco.

Źródło: dawid moskal

Dodano: 2015-05-17 22:59:39