Porażka Polaków w Nowym Sączu (foto)

Czwartkowy mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Słowacji (U20) był zwieńczeniem piłkarskiego sezonu w Nowym Sączu. Na boisku pierwszoligowej Sandecji zaprezentowało się kilku zawodników występujących na co dzień na murawach Ekstraklasy – wśród nich m.in. Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia, wybrany odkryciem i bramkarzem sezonu), Dariusz Formella (Lech), Bartosz Kapustka (Cracovia), czy też wiślaccy Alan Uryga i Mariusz Stępiński.

Słoneczna aura i wysoka temperatura musiały udzielić się piłkarzom obu drużyn, którzy myślami byli już najpewniej na urlopach. Choć w samym meczu nie zabrakło walki i wielu akcji z obu stron, to już pod bramką rywali brakowało koncentracji i zimnej krwi, a młodych reprezentantów najczęściej ponosiła ułańska wręcz fantazja. W efekcie, w ciekawie zapowiadającym się meczu nie doczekaliśmy się zbyt wielu sytuacji bramkowych. Jedyną bramkę zdobyli w 72 minucie meczu goście. Cmelik wyprowadził Alberta Rusnaka na sam na sam z Drągowskim. Słowak przyjął futbolówkę i spokojnie przerzucił obok polskiego golkipera. Wcześniej pod bramką Drążka rywalom wyraźnie zabrakło szczęścia. Jeszcze w pierwszej połowie, po przypadkowym nabiciu przez jednego z obrońców piłka odbiła się od nóg Durisa i przeszła tuż obok słupka. Już po przerwie – w 52’ po bardzo mocnym uderzeniu Bero zza szesnastki Drągowskiego uratowała poprzeczka. Polacy nie mieli tak dobrych sytuacji – te obiecujące można by zliczyć na palcach jednej ręki, a na faktyczną uwagę zasługują tak naprawdę tylko dwie. W 39 minucie z rzutu wolnego dobrze przymierzył Kobylański i choć piłka niechybnie zmierzała do siatki to doskonałą interwencją popisał się Chovan.

Z kolei w doliczonym czasie gry, po podaniu od Marcina Cebuli, piłkę na wagę remisu miał na nodze Stępiński, ale w doskonałej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Polska – Słowacja 0:1. Mimo to, sądeccy sympatycy piłki nożnej doszukali się w meczu kilku pozytywów. Mając na uwadze, że w Nowym Sączu często inwestuje się w słowackich zawodników, kibice miejscowej Sandecji mieli okazję do spontanicznego skautingu na rzecz ich klubu. Po meczu nazwiska kilku Słowaków trafiły nawet do notesu zaprzyjaźnionego dziennikarza. Czy któryś z nich w przyszłości przywdzieje biało-czarny trykot? W tym momencie trudno dywagować. Można jednak z całą stanowczością (i odpowiednim przymrużeniem oka) stwierdzić, że mecz słowackiej młodzieżówki w Nowym Sączu to nie przypadek…