facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Historyczny sukces juniorów Wiarusów (video)

Historyczny sukces juniorów Wiarusów (video)

Zakończył się już sezon 2014/2015. Sezon ogólnie udany dla Wiarusów, a zwłaszcza dla juniorów, którzy po 24 kolejkach zgromadzili 56 punktów, wyprzedzając tym samym najgroźniejszych rywali czyli Czarnych Staniątki oraz Złomex Branice. Zdobyte mistrzostwo jest obok awansu do okręgówki największym sukcesem sportowym tego klubu w historii, bowiem wygrywając II ligę PPN Wieliczka drużyna Wiarusów awansowała do I ligi krakowskiej, czyli bezpośredniego zaplecza Małopolskiej Ligi Juniorów.

- Przed sezonem, widząc progres drużyny zakładałem że uda się nam zająć miejsce w pierwszej piątce, po cichu liczyłem na pudło, ale nie spodziewałem się tak dobrych wyników w pierwszym sezonie naszego nowego trenera juniorów Jarka Siwka. To z pewnością dla niego duży sukces w trenerskiej przygodzie. Pogratulować chce również chłopakom, którzy mimo słabszej wiosny do końca wierzyli w sukces, dzięki czemu dosłownie w ostatniej kolejce zapewnili sobie mistrzostwo. Teraz trudna runda przed nami, bowiem musimy uzupełnić skład w miejsce odchodzących zawodników. Szkoda rocznika 96, który nie będzie mógł spróbować swoich sił w wyższej lidze. Chciałbym serdecznie zaprosić na trening naszej drużyny, każdego kto czuje się na siłach by rywalizować w I lidze, poszukujemy zawodników na każdą pozycję, bowiem z 96 rocznika odeszło nam teraz 6 chłopców, a zależy nam by osiągnąć jak najlepszy rezultat w nowym sezonie. Zainteresowanych proszę o kontakt pod numer 600 000 444 - powiedział Prezes KS Wiarusy Paweł Żabicki.

Triumf w II lidze wywalczyli: Krzysztof Maro, Jakub Skocz, Kamil Kotaba, Kamil Zawartka, Maciej Oczoś, Mateusz Frejek, Radosław Kozik, Szymon Kura, Damian Wójcik, Dawid Boligłowa, Mateusz Olech, Piotr Janik, Damian Tomerski, Leszek Długajczyk, Mikołaj Rożdżyński. W pierwszej rundzie część meczów rozegrali również: Jakub Curkowski, Mateusz Samborek, Michał Orzechowski, Damian Kuchnia, Łukasz Kijowski, Dawid Głowa. Trenerem drużyny jest Jarosław Siwek.

 

 

Źródło: wiarusy

Dodano: 2015-07-10 18:55:40


Zobacz też: II liga juniorów (Wieliczka)

Wiarusy 

Komentarze