Świetny występ Brązowych! (foto)

Znakomity występ w I rundzie Pucharu Polski zanotowali piłkarze Garbarni Kraków. Brązowi, którzy swą grę w Pucharze Polski zawdzięczają tryumfowi w rozgrywkach regionalnych, pokonali po bardzo dobrej grze wyżej notowany GKS Tychy.

Puchar Polski, 23.07.2015
Garbarnia Kraków – GKS Tychy 2:0 (1:0)
Stokłosa 31, Górecki 53

Sędziowali: Paweł Kantor – Krzysztof Bizoń, Krzysztof Lipczyński
Żółte kartki: Pietras, Borovicanin – Mączyński, Grzybek

Garbarnia: Syrek – Piszczek, Kosturbała, Pawłowicz, Borovicanin – Liput, Masiuda, Pietras, Stokłosa (84 Ferens) – Siedlarz (90 Kozik), Górecki (56 Szewczenko)
GKS: Igaz – Mączyński, Tanżyna, Boczek (46 Grzeszczyk), Górnikiewicz – Glanowski (56 Bukowiec), Zganiacz, Radzewicz, Duda (46 Szczęsny), Grzybek – Wodecki

Lejący się z nieba żar nie wpłynął na postawę piłkarzy na boisku. Obie drużyny od pierwszych minut ruszyły do ataków a boiskowa walka, momentami bardzo ostra, trwała przez całe 90 minut. Słowa uznania należą się gospodarzom. Garbarze, co było widać gołym okiem, byli zespołem słabszym. Różnica klas robiła swoje i to tyszanie górowali wyszkoleniem indywidualnym. Cóż z tego, skoro Brązowi po prostu wybiegali ten mecz. Ogromna ambicja, walka i wiara w sukces wystarczyły, by pokonać byłego pierwszoligowca. Gospodarze, bardzo skutecznie rozbijali ataki tyszan, co po pewnym czasie spowodowało, iż ci nie widząc zbytnio szans na przedarcie się przez szyki obronne Garbarni zaczęli szukać swoich szans w uderzeniach z dystansu. Garbarnia za to konsekwentnie grała swoje. Skuteczna obrona i dobra gra z kontry zaowocowały golem zdobytym w 31 minucie przez Stokłosę. Z piłką na bramkę GKS-u popędził Liput, posłał ją w pole karne, tam nie sięgnął jej Marcin Siedlarz i gdy wydawało się, że i ta kontra nic Brązowym nie da, do piłki dopadł zamykający akcję Stokłosa, kropnął jak z armaty i umieścił futbolówkę w bramce gości. Była to jedyna bramka pierwszych 45 minut choć w końcówce pierwszej połowy, dość niepodziewanie dwie okazje na podwyższenie wyniku mieli Garbarze. Swoich okazji nie zdołali jednak wykorzystać Siedlarz i Liput.

Po zmianie stron, gdy wydawało się, że tyszanie rzucą się do odrabiania strat, na 2:0 dla Brązowych podwyższył Górecki. Napastnik gospodarzy popisał się sprytem w polu karnym i mimo asysty kliku obrońców, zdołał oddać skuteczny strzał po podaniu Borovicanina. Bramka Góreckiego ustawiła mecz. Gospodarze skoncentrowali się na grze obronnej co wychodziło im tego dnia świetnie. Goście bezradnie starali się umieścić piłkę w siatce Syreka. Niewiele brakło a zwycięstwo Garbarni byłoby jeszcze bardziej okazałe bo w 86 minucie Karol Kosturbała trafił w słupek.

Garbarnia wygrała w pełni zasłużenie. Podopieczni Mirosława Hajdo pokazali, że stanowią zgrany kolektyw, którzy przy ambitnej grze jest stanie wygrywać z wyżej notowanymi od siebie zespołami.

W następnej rundzie Brązowi zmierzą się na własnym stadionie z Miedzią Legnica (dokładny termin spotkania nie został jeszcze ustalony).

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2015-07-23 13:56:40