1L: Porażka Sandecji w nudnym meczu (foto)

Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów 0:1 (0:1)

Żółte kartki: Dudzic, Bartków, Baran – Surdykowski, Mandrysz, Kort
Widzów: 800

Sandecja: Kozioł - Bartków (83 Danek), Szufryn, Szarek, Słaby - Dudzic, Baran, Szczepański (58 Sobotka), Kasprzak (63 Tarasenko), Małkowski - Aleksander
Bytovia: Laskowski - Wróbel, Bąk, Opałacz  - Wilczyński (46 Lisowski), Poczobut, Mandrysz, Jakóbowski (90 Mąka), Kort, Formela (74 Szewczyk) - Surdykowski

Słaby start sezonu zanotowali podopieczni  Roberta Kasperczyka. W przeciętnym spotkaniu w którym momentami  wiało nudą, zaliczyli jednobramkową porażkę. Zwycięskiego gola dla gości z Bytowa już w 10 minucie meczu zdobył Surdykowski.

Oba zespoły zagrały słaby mecz. O takich spotkaniach zwykło się mówić, że są to mecze na zero-zero. Tym razem o zwycięstwie  Bytovii zadecydowała jedna bramka, zdobyta już w 10 minucie.  Była to w zasadzie pierwsza dobra okazja w tym meczu do zdobycia gola. Kort dobrym podaniem obsłużył Surdykowskiego a ten oddał słaby strzał na bramkę sądeczan, ale to wystarczyło by pokonać stojącego między słupkami bramki Sandecji  Kozioła. Gol zdobyty przez Bytovię ustawił obraz gry. Goście bronili prowadzenia a sądeczanie, próbowali wyrównać, tyle tylko, że z ich akcji niewiele wynikało. W 39 minucie w polu karnym Bytovii przewrócony został  Bartłomiej Dudzic, zawodnicy Sandecji byli pewni, że arbiter wskaże na 11 metr, ale sędzia w tej akcji nie dopatrzył się przewinienia ze strony gości. Wręcz przeciwnie, za uwagi pod swoim adresem żółtą kartką ukarał Dudzica.
Decyzja arbitra o nie przyznaniu rzutu karnego, podziałała na Sandecję jak płachta na byka i gospodarze chcąc swoja złość wyładować w sportowy sposób ruszyli ostro do ataku. W końcówce pierwszej połowy szanse na zdobycie wyrównującej bramki miał najpierw Małkowski (jego uderzenie zablokowali obrońcy Bytovii). Po chwili świetną piłkę w pole karne gości posłał Dudzic, tyle, że w tej akcji nie znalazł się nikt, aby to podanie zakończyć dobrym strzałem.  W odpowiedzi drugą swoją bramkę w tym meczu mógł zdobyć Surdykowski, ale jego uderzenie tym razem pewnie obronił Kozioł.

Pierwsza połowa w której akcji podbramkowych było jak na lekarstwo zakończyła się zwycięstwem gości. Po zmianie stron, gra nabrała nieco tempa. Sandecja ruszyła do obrabiana strat, ale znów na przeszkodzie gospodarzom, stawała dobrze dysponowana tego dnia defensywa bytowian.
W 60 minucie ni to strzał, ni dośrodkowanie w wykonaniu Bartkowa mogło zakończyć się zdobyciem wyrównującej bramki, ale czujny na swoim posterunku był bramkarz gości – Laskowski.
Na kolejną dobrą okazję dla gospodarzy trzeba było czekać równo kwadrans. W 75 minucie wprowadzony w drugiej połowie Sobotka, oddał minimalnie niecelny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Znów na boisku zaczęło wiać nudą i wydawało się, że sądeczanie pogodzili się już z porażką. Podopieczni Kasperczyka, pokazali, że grają do końca i to właśnie w ostatniej minucie najlepszej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Tarasenko. Pomocnik Sandecji popisał się pięknym uderzeniem z ponad 20 metrów, a gości od straty bramki uratował słupek.

Trzy punkty pojechały do Bytowa. Mimo, iż drużyna Bytovii w meczu nie pokazała nic wielkiego i w przeciągu 90 minut zdołała stworzyć może 2-3 dobre okazje wystarczyło jej to do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu.