PP: Bronowianka nokautuje w trzeciej rundzie (foto/video)

Puchar Polski PPN Kraków - III runda, 19.08.2015
Prądniczanka II Kraków – Bronowianka Kraków 0:5 (0:1)
Hajduk 43, Forysiński 58, Kapusta 63, Gzyl 74, 75

Sędziował: Grzegorz Malada (Kraków)
Żółte kartki: Drożdżak, Dankiewicz, Marek
Prądniczanka: Batko -  Marchewka(73 Olkuski),  Sędor, Ptak, Dankiewicz, Piwowarczyk (46 Porębski), Drożdżak (46 Bochenek), Rumian,  Szymkowiak (60 Marek), Kokoszyński, Jarosz.
Bronowianka: Wójcik – Dachowski, Syrda-Małodobry, Kowalczyk, Czerw, Petukhov (49 Forysiński), Kapusta(78 Gołębiowski), Kubik, Hajduk, Biegun(46 Kowalówka),, Kiełbus (46 Gzyl).

FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO

Wysokim zwycięstwem gości zakończył się mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, w którym Prądniczanka II podjęła przy Boboli Bronowiankę. W szeregach gospodarzy szczególną uwagę przykuwało dwóch graczy – Mirosław Szymkowiak, którego piłkarskim kibicom oczywiście nie trzeba przedstawiać, a także Andrzej Piwowarczyk – rocznik…uwaga – 1946! Szacunek. Chapeau bas!

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli „przyjezdni”, którzy choć utrzymywali się przy piłce, to w pierwszej połowie mieli duże problemy z częstym stwarzaniem realnego zagrożenia pod bramką Patryka Batko. W 12’ po akcji lewą stroną Jakub Kowalczyk dograł piłkę wzdłuż bramki, ale zamykający akcję Mateusz Kapusta trafił tylko w słupek (jak powiedział po meczu uderzał już właściwie z zerowego kąta). Bronowianka kontrolowała grę nie dopuszczając do zagrożenia pod własną bramką, przez co stojący między słupkami Konrad Wójcik mógł się na swój sposób „nudzić”. Do czasu, gdy bronowickiej zaczęły przytrafiać się proste błędy – w efekcie gospodarze, w krótkim odstępie czasu (25 – 29) stworzyli sobie kilka „setek”, ale Wójcik w dobrym stylu zatrzymywał próby Kokoszyńskiego, Rumiana oraz Jarosza, za co już po meczu zgarnął symboliczną nagrodę dla najlepszego w meczu gracza Bronowianki. W 38’ najlepszą okazję stworzyli sobie piłkarze z Bronowic. Piłka krążyła po sznurku – Hajduk – Biegun – Kowalczyk – ostatni z wymienionych wrzucił ją w szesnastkę, gdzie głową zgrywał ją jeszcze Hajduk. Kubik, będąc przekonanym, że jest na spalonym „odpuścił” jej zaatakowanie, a futbolówka o milimetry (dosłownie!) minęła słupek bramki. Cztery minuty później Dachowski wrzucił piłkę w pole karne, obrońca przedłużył jej lot za siebie, zgrywając ją wprost do Kiełbusa. Napastnik Bronowianki próbował zaskoczyć Batko głową, ale golkiper Prądniczanki nie miał żadnych problemów z wyłapaniem tego uderzenia, co bronowicka ławka momentalnie skwitowała…”trzeba było próbować przewrotką”. Minutę później goście znaleźli już jednak drogę do siatki, gdy techniczne uderzenie Hajduka wylądowało za kołnierzem Batko.

Druga odsłona spotkania to festiwal szans stwarzanych sobie przez Bronowiankę. Strzelecki dorobek swojego zespołu zaczął poprawiać Forysiński, który strzałem z 18 metrów przeniósł piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem (58’). Pięć minut później podanie z głębi pola wykorzystał Kapusta i minąwszy Batko strzelił w kierunku pustej bramki. Zapis poprawił jeszcze dwukrotnie Gzyl strzelając kolejno w 74’ i 76 minucie meczu. „Gzylu” mógł skompletować hattricka, ale w 88’ jego strzał z linii bramkowej odbił nogą biegnący w stronę słupka bramkarz. Po znacznie lepszej drugiej połowie (w której przyjezdni stworzyli sobie multum okazji) Bronowianka pokonała Prądniczankę II 0:5 i w następnej rundzie zmierzy się z Clepardią.

Źródło: adam murzański (video/foto), michał bielecki / 3d-sport.pl (foto/tekst)

Dodano: 2015-08-20 21:10:08