A: Strażak liderem! (foto)

W rozgrywkach wielickiej A klasy w górnej części tabeli w tym sezonie panuje straszny ścisk.  Pojedynek Zrywu z Strażakiem mógł nieco rozjaśnić sytuację w tabeli. Przed meczem faworytem wydawała się być drużyna gospodarzy. Za piłkarzami Zrywu przemawiało własne boisko i to, że rywale do Szarowa przyjechali w sile zaledwie 13 zawodników.

Boiskowa rzeczywistość okazała się zgoła inna niż przedmeczowe założenia. Cóż z tego, że w drugiej części spotkania Zryw niemal zamknął gości na ich połowie, skoro gospodarze nie potrafili trafić do siatki a udało się to przyjezdnym.

Prowadzenie dla Strażaka już w 3 minucie spotkania uzyskał Kubusiak, który z bliskiej odległości strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Szybko zdobyta przez gości bramka spowodowała, że mecz stał się bardzo otwarty. Jedna i druga drużyna koncentrowała się na atakach i oglądaliśmy akcje wet za wet. W 5 minucie szansę na wyrównanie mieli gospodarze. Po chwili świetniej okazji do zdobycia gola dla Strażaka nie wykorzystał Kołek. W odpowiedzi tuż obok słupka bramki gości uderzył Moskal.

W 18 minucie spotkania pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Kasprzyk i goście dość niespodziewanie prowadzili już 2:0. Strata drugiej bramki podrażniła mocno ambicje zawodników Zrywu i ruszyli oni do odrabiania strat. W 23 minucie świetną paradą po strzale Nawrota popisał się Woźniak. Chwilę później sam na sam z Woźniakiem znalazł się Moskal, ale zawodnik gospodarzy nie zdołał wykorzystać tej dobrej okazji. Zryw ciągle atakował, ale mimo licznych okazji, żadnemu z zawodników nie udawało się pokonać dobrze dysponowanego Woźniaka. W 40 minucie strzał na bramkę Strażaka oddał Nawrot, piłka po drodze odbiła się jeszcze od Tomery i myląc bramkarza wpadła do siatki. Tej bramki jednak arbiter słusznie nie uznał, gdyż w momencie strzału zawodnik ostatnio dotykający piłki był na pozycji spalonej. Piłkarze z Kokotowa mogli odetchnąć z ulgą, ale ich radość z czystego konta nie trwała długo, bo już dwie minuty później cudowny strzał na bramkę Woźniaka oddał Moskal i tym razem była to nie tylko prawidłowo, ale również efektownie zdobyta bramka. Jak się po chwili okazało - nie było to ostatnie słowo gospodarzy w pierwszej odsłonie zawodów. Po chwili jeden z zawodników Strażaka zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym a sędziujący zawody Piotr Kaleta wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Nawrot i pewnym strzałem wyrównał stan zawodów.

Druga połowa obfitowała w znacznie mniejszą ilość podbramkowych sytuacji niż pierwsze 45 minut. Gospodarze przeważali, momentami wręcz zamykali rywali na ich połowie, ale nie przynosiło to efektów. Goście zaś swoich szans szukali w kontrach a najgroźniejsi byli po stałych fragmentach gry. I tak właśnie w 59 minucie zawodów: piłkę z rzutu wolnego w pole karnego Zrwu dośrodkował Kołek, do futbolówki najwyżej wyskoczył Kubusiak i strzałem głową pokonał stojącego między słupkami bramki gospodarzy Mleko. Zryw atakował chcąc zdobyć wyrównującą bramkę, ale na drodze piłki do siatki za każdym razem stawał Woźniak. W 67 minucie bramkarz gości popisał się fantastyczną paradą broniąc atomowe uderzenie Moskala. Była to chyba najlepsza okazja dla Zrywu na zdobycie bramki w drugiej części meczu. Szanse mieli również gospodarze. Warto wspomnieć zwłaszcza uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Kołka, pewnie obronione przez bramkarza.

Goście odnieśli zwycięstwo w meczu w którym byli nie tyle drużyną lepszą, co skuteczniejszą. Dzięki zdobytym w Szarowie  3 punktom, Strażak awansował na pierwsze miejsce w tabeli.