PP: Pucharowy dreszczowiec przy Rydlówce! (foto)

Fantastyczny występ na koniec sezonu zanotowała drużyna Garbarni. W meczu o Puchar Polski pokonała rezerwy Cracovii 3:2 a sztuki tej dokonała grając w 10-kę i zdobywając dwie bramki w ostatnich minutach meczu.

Puchar Polski (Kraków), 25.11.2015
Garbarnia Kraków – Cracovia II Kraków 3:2 (1:0)
Siedlarz 30, Pawłowicz 88, Stokłosa 90 – Szymczak 52, 59

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)
Żółte kartki: Drzewiecki, Grzesiak, Piszczek – Kiebzak, Ceglarz
Czerwona kartka: Siedlarz (Garbarnia)
Widzów: 50

Garbarnia: Drzewiecki (89 Cabaj) – Szymoniak (76 Serafin), Grzesiak (71 Piszczek), Kalemba, Pawłowicz, Cygnarowicz (59 Stokłosa), Kosturbała, Pietras, Liput, Siedlarz, Ogar
Cracovia: Wilk – Moskal, Słowik (45 Szymczak), Kuligowski, Poznański (45 Jadanowski), Argasiński, Krasuski, Kotwica (69 Ceglarz), Panek, Kiebzak, Jeż

Fantastyczny występ na koniec sezonu zanotowała drużyna Garbarni. W meczu o awans do półfinałów Pucharu Polski w Podokręgu Kraków pokonała rezerwy Cracovii 3:2 a sztuki tej dokonała grając w 10 i zdobywając dwie bramki w ostatnich minutach meczu.

Sezon III ligi małopolsko-świętokrzyskiej dobiegł końca. Garbarnia przerwę zimową spędzi na pozycji lidera rozgrywek. Na zakończenie sezonu drużynie Brązowych przyszło jeszcze rozegrać mecz pucharowy z rezerwami Cracovii.
Pojedynek rozgrywany w środku tygodnia o wczesnej porze, nie przyciągnął na trybuny zbyt wielu widzów. Jednak Ci, którzy dziś przybyli na R-23, zobaczyli fantastyczne widowisko.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli przewagę, ale początkowo ich akcje nie przynosiły rezultatów. Dwa razy przed szansą na zdobycie gola stanął Siedlarz, ale za pierwszym razem jego strzał głową świetnie obronił Wilk, a drugie techniczne uderzenie sprzed pola karnego o centymetry minęło słupek bramki Cracovii. Jeszcze lepsze okazje do zdobycia gola dla Brązowych w 19 minucie meczu miał Liput, któremu Siedlarz wyłożył piłkę tak, iż należało tylko przystawić nogę a mimo to zawodnik gospodarzy nie zdobył bramki. Gol dla Brązowych w końcu padł, a na listę strzelców wpisał się aktywny w pierwszej połowie Siedlarz. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy do przerwy nie zwiastowało emocji jakie miały nas czekać w drugich 45 minutach.

Tu zaczęło się jak u Hitchcocka, najpierw było trzęsienie ziemi a potem napięcie rosło. Dwa razy do siatki gospodarzy w przeciągu 7 minut trafił Szymczak i teraz to Pasy były na prowadzeniu. Pierwszą bramkę zawodnik Cracovii zdobył wykańczając ładną akcję całego zepołu. Pięć minut później ponownie wpakował piłkę do siatki, strzałem z bliskiej odległości. Gdy czerwoną kartkę za faul bez piłki zobaczył Siedlarz, wydawało się, że Garbarnia ma już „pozamiatane”. Tym bardziej, że przewaga jednej bramki nie zadowalała gości, którzy chcieli, mogli a wręcz nawet powinni podwyższyć prowadzenie. To w jaki sposób w 83 minucie gola nie zdobyli Jeż i Panek pozostanie ich tajemnicą. Z reporterskiego obowiązku trzeba tylko dodać, że przypadkowa piłka trafiła pod nogi Jeża, którzy znalazł się sam na sam z Drzewieckim, podał do lepiej ustawionego kolegi a ten… podał do bramkarza Garbarni. Po raz kolejny sprawdziło się oklepane piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Grająca w 10-kę Garbarnia na 2 minuty przed końcem spotkania zdołała doprowadzić do remisu.

Piłkę w polu karnym Pasów rozegrało co najmniej 4 zawodników i każdy z nich jakby bał się podjąć odpowiedzialności bo zamiast strzelać szukał lepiej ustawionego kolegi. Futbolówka trafiła ostatecznie pod nogi Pawłowicza, który oddał kiepskie uderzenie i ku zaskoczeniu wszystkich zdobył gola. Po tej bramce wszyscy myślami byli już przy rzutach karnych. Nawet szkoleniowiec Brązowych – Mirosław Hajdo, chyba nie wierzył w to, że jego zespół może wygrać ten mecz, bo zdecydował się na szybką zmianę na pozycji bramkarza. Marcin Cabaj wszedł na murawę, po to by szykować się do bronienia pomeczowych jedenastek, ale dzięki Stokłosie nie było mu to dane.  W ostatniej minucie meczu, po wznowieniu gry z autu na wysokości pola karnego, piłka trafiła do Liputa, ten świetnym zwodem minął pilnującego go obrońcę, wyłożył futbolówkę Stokłosie, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę dającą Garbarni zwycięstwo. Cracovia na ten cios nie zdołała już odpowiedzieć i Garbarze spokojnie kontrolując ostatnie minuty doliczonego czasu gry dowieźli zwycięstwo do końca.

Zwycięstwem na rezerwami Cracovii, Garbarnia zapewniła sobie awans do półfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu krakowskim. Jej przeciwnikiem będzie drużyna Wiślan Jaśkowice.