facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Paweł Jaroszyński z wizytą w SMS! (foto)

Paweł Jaroszyński z wizytą w SMS! (foto)

Paweł Jaroszyński (zawodnik Cracovii), który został przez ekspertów Canal+ uznany za najlepszego piłkarza 19. kolejki Ekstraklasy, odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego im. J.Kałuży i H.Reymana. Paweł spotkał się z uczniami oraz byłymi nauczycielami szkoły, której jest absolwentem.

 

 

- Czy czegoś żałuje w swojej karierze? Myślę, że niewykorzystanego wolnego czasu. Treningi w SMS-ie dały by większe rezultaty i efekty, gdybym trenował bardziej regularnie. Widzę to teraz z perspektywy czasu - mówił Jaroszyński.

 

 

Podczas spotkania Paweł zachęcał uczniów szkoły do regularnych i intensywnych treningów: - W pracy sportowca bardzo ważna jest dieta, systematyczny trening oraz świadoma regeneracja. Dla świadomego sportowca obok rozwoju fizycznego bardzo istotna jest nauka. SMS daje piłkarzom to co najważniejsze - możliwość połączenia nauki z cyklem treningowym.

 

Gość podkreślał jak ważna jest praca nad sobą, dbanie zarówno o rozwój sportowy na treningach oraz praca nad mentalnością.

 

- Mentalność u piłkarza jest bardo istotna. Strzelenie gola sprawia dużo radości, wprowadza zawodnika w euforię. Uważam, i staram się tak stosować aby zaraz po tym wrócić na ziemię - mówił.

 

Podczas spotkania bardzo mile wspominał swoich kolegów z klasy oraz Bartosza Kapustkę, który był uczniem szkoły. - Niektórym z moich kolegów kontuzje przeszkodziły w karierze sportowej.

 

Jaroszyński bardzo dobrze się uczył. Zdał bardzo dobrze egzamin maturalny.

 

- W klasie maturalnej miałem indywidualny tok nauczania. Świadectwo dojrzałości otrzymałem tylko dlatego, że SMS umożliwił mi naukę i ukończenie szkoły - stwierdził obrońca Pasów. - Mam cały czas kontakt ze szkołą. Obserwuję chłopców, którzy chodzą do SMS-u i trenują w Cracovii. Moim zdaniem Adam Wilk (uczeń klasy 3 liceum SMS - przyp.red.), ma duże szanse na karierę i dynamiczny rozwój. Uważam, że kiedyś Adam będzie bardzo dobrym zawodnikiem w Ekstraklasie - dodał.

 

Uczniowie pytali również o piłkarza, na którym się wzoruje.

 

- Nie mam piłkarza, na którym się wzoruje. Uważam, że aby być najlepszym trzeba znać swoja wartość i ciężko pracować. Największym moim autorytetem jest mój tata, który od początku mnie wspierał - stwierdził.

 

- W sporcie aby osiągnąć sukces trzeba bardzo dużo poświęcić. Jest to czasami bardzo trudne w szczególności dla rodziny, czas rozłąki to bardzo trudny czas - dodał na zakończenie gość szkoły.

 

 

Spotkanie z Pawłem Jaroszyńskim, zostało zorganizowane w ramach szkolnego cyklu "Przy tablicy". W ramach cyklu organizowane są spotkania uczniów szkoły z absolwentami, osobami ze świata sportu oraz innych dziedzin życia, które dzielą się z młodymi sportowcami swoim doświadczeniem oraz przekazują im najważniejsze wartości. "Przy tablicy" jest jednym z elementów całego procesu edukacyjno-szkoleniowego jaki jest prowadzony w SMS-ie Kałuży i Reymana.
WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: SMS.KRAKOW.PL

 

 

Źródło: pc

Dodano: 2015-12-16 21:23:25


SMS  Jaroszyński 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
Błyskawica Wyciąże
23.01.2021
 
AZS UEK Kraków
6:4
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
18:00
Sparta Spytkowice
:
BSF Busko Zdrój
23.01.2021
 
Spartak Wielkanoc
2:3
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
14:00
Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UP Wanda Kraków
2:8
Wierzbowianka Wierzbno
24.01.2021
16:00
Rekord Bielsko Biała
3:1
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
24.01.2021
18:00
Rolnik Głogówek
4:8
AZS UJ Kraków
24.01.2021
16:30