C: Piast gromi w Rzozowie

W niedzielne popołudnie na boisku w Rzozowie spotkały się dwa zespoły z przeciwnych biegunów tabeli, gospodarze okupują ostatnie miejsce z 4 punktami (w rundzie rewanżowej nie zdobyli jeszcze punktów), goście już pewni awansu ale do końca walczący o drugie miejsce na koniec sezonu.

Mecz, patrząc na wyniki, miał być formalnością, jednak patrząc na fakt, że to małe derby gminy Skawina wynik nie był z góry do przewidzenia. Lecz nim jeszcze wszyscy zdążyli zająć swoje miejsce na trybunie, Piast przeprowadził szybką akcję i już w pierwszej minucie po podaniu Łukasza Kuflowskiego, Tomasz Grajny umieścił piłkę w bramce po strzale z woleja. 3 minuty później było już 2-0 dla gości, tym razem Grajny asystował a bramkę zdobył drugi z napastników- Michał Szymuś. Następne minuty to ciągłe ataki zawodników Piasta, przy nielicznych próbach dostania się pod pole karne przeciwnika przez gospodarzy. Kolejne bramki wisiały w powietrzu. I tak po kwadransie było już 3-0, wykorzystując małe rozmiary boiska w Rzozowie, Burdek wrzucił mocno piłkę z autu, najwyżej wyskoczył Kuflowski Ł. i głową umieścił piłkę w bramce. Mecz był dosyć ostry czego efektem była pierwsza żółta kartka w 18 minucie dla zawodnika Rzozovii. W 27 minucie Kuflowski Ł. został wyrzucony z piłką do rogu boiska, jednak dobra komunikacja sprawiła, że mimo asysty dwóch obrońców wycofał ją do niepilnowanego M. Szymusia, ten przerzucił piłkę na drugą stronę pola karnego gdzie stał niepilnowany Grajny, uderzył z pierwszej piłki lecz bramkarz wypluł ją przed siebie a tam dopadł do niej Kuflowski Ł. i umieścił piłkę w bramce. Piast nie zaprzestał atakowania, raz po raz boczny sędzia odgwizdywał spalone, jednak w 36 minucie, po podaniu "w uliczkę" od grającego trenera Durlika, sam na sam z bramkarzem znalazł się kapitan M. Szymuś, minął bramkarza i ustalił wynik 1 połowy. Co prawda wynik mógł być wyższy lecz w 40 minucie po faulu bramkarza Rzozovii na kapitanie Piasta sędzia podyktował rzut karny, lecz golkiper miejscowych wyczuł intencje Durlika.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, jednak gospodarze mieli więcej okazji i oddali kilka groźnych strzałów. 10 minut po zmianie stron padła bramka na 6-0 w trochę dziwnych okolicznościach. Na wysokości pola karnego goście mieli rzut z autu, szybki wyrzut i M. Szymuś znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak nie oddał strzału gdyż sędzia użył gwizdka, wszyscy stanęli a sędzia krzyknął: "grać!", więc obrońcy ruszyli w stronę swojej bramki ale nie udało im się obronić, Szymuś wystawił piłkę na strzał Kuflowskiemu dzięki czemu skrzydłowy ustrzelił hat-tricka. Zawodnicy z Rzozowa mieli dwie groźne sytuacje, mocne strzały jednak wybronił Pająk a przy drugim strzale piłkę wybijał stojący "na słupku" Kuflowski. Jak w pierwszej połowie tak i w drugiej liniowy podnosił chorągiewkę stopując akcje Piasta. Gra toczyła się głównie w środku pola, często przerywana faulami. Gdy mecz zbliżał się do końca Archamowicz posłał kolejną piłkę "w uliczkę", sędzia nie gwizdnął pozycji spalonej i próbującego interweniować bramkarza pokonał Burdek ustalając wynik meczu.

W przyszłym sezonie zawodnicy Piasta sprawdzą formę pierwszego zespołu z Rzozowa gdyż ten już nie ma szans na utrzymanie się w A-klasie. Klub ze Skawiny walczy do końca o drugie miejsce z rezerwami Radziszowianki. Na dwie kolejki przed końcem mają punkt straty (w tej kolejce Radziszowianka II zremisowała swój mecz) a ich rywal w walce o srebro w ostatniej kolejce jedzie do Armatury, która w tym sezonie wygrała wszystkie mecze.