MPJM: Skromna zaliczka Progresu (foto)

Progres ze skromną zaliczką uda się za tydzień na mecz rewanżowy. W pierwszym półfinałowym spotkaniu padły tylko trzy gole. Tylko, bo sytuacji strzeleckich była masa a obie drużyny stworzyły świetne widowisko.

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, 15.06.2016 – Kraków (Com Com Zone)
AS Progres – Zagłębie Lubin 2:1 (2:1)
Grzybek 20, 40 – Obłój 6

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Żółte kartki: Kantyka – Ryś, Wasiuk, Obłój
Widzów: 100

Progres: Ciężkowski – Salamon, Ozga, Kantyka (75 Sobański), Zięba, Reczulski (82 Socała), Wojtaczka, Oleksy (58 Cholewa), Grzyb, Nowak, Gwiazda
Zagłębie: Kalinowski – Kulchawy (41 Walczak), Szukiełowicz, Sutor, Wasiuk, Diduszko, Staśkiewicz (64 Wolan), Nahrebecki, Ciupka (41 Tragarz), Ryś (41 Wierzchowski), Obłój

Mecz półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, był fantastycznym widowiskiem. Piłkarze obu drużyn od pierwszej do ostatniej minuty dawali z siebie wszystko. Licznie zgromadzona publika, mimo, iż drugą połowę musiała oglądać w strugach deszczu, była zachwycona poziomem zawodów.
Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się zdobyciem bramki. Piłkę bardzo ładnie rozegrał Ciupka, podał ją do wychodzącego na czystą pozycję Obłoja, a ten pewnym strzałem pokonał Ciężkowskiego. Progres natychmiast ruszył do odrabiania strat. W drużynie gospodarzy na szczególne wyróżnienie zasłużyli zwłaszcza Nowak i Grzybek. Pierwszy szalał na skrzydle, drugi pokazał, że ma zadatki na rasowego snajpera. Nowak już w 10 minucie mógł zdobyć wyrównującą bramkę, kiedy to popisał się rajdem i oddał dobry strzał, ale na posterunku pewnie spisał się bramkarz gości, Kalinowski. Wyrównująca bramka padła w 20 minucie spotkania. Wtedy to prawdziwą klasę pokazał Grzybek, który niczym rasowy snajper pewnie umieścił piłkę w siatce. Ogromna radość gospodarzy i w pełni zasłużone brawa dla strzelca gola. Grzybek mógł zostać prawdziwym bohaterem meczu, ale w 37 minucie zabrakło mu trochę zimnej krwi. W polu karnym Zagłębie, Sutor w sposób nieprzepisowy powstrzymał akcję gospodarzy a sędziujący zawody Jacek Małyszek bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł wspomniany już Grzybek, ale tym razem oddał kiepskiej jakość strzał z obroną którego problemu nie miał golkiper przyjezdnych. Nie podłamało to ani Progresu ani samego strzelca. Wręcz przeciwnie. Gospodarze ponownie rzucili się do ataków i te przyniosły skutek. Po raz kolejny w tym meczu błysną Grzybek. Fenomenalnie przejął piłkę, wpadł z nią w pole karne, kiwnął bramkarza gości i umieścił futbolówkę w siatce. Była to ostatnia akcja pierwszej połowy.

W przerwie zawodów, trener gości Tomasz Bożyczko, dokonał, aż trzech zmian. Przyniosło to zamierzony efekt bo Zagłębie zyskało przewagę na boisku, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Progresu. Aktywny był zwłaszcza strzelec bramki dla przyjezdnych, Obłój. W drugiej połowie co najmniej trzykrotnie stawał przed szansą na zdobycie kolejnych bramek, ale albo brakowało mu skuteczności, albo piłce na drodze do siatki stawał golkiper Porogresu,  Ciężkowski. Gospodarze sporadycznie wychodził z kontrami. Swoje szanse mieli Reczulski i Cholewa, ale im też nie udało się podwyższyć wyniku. Piłkarze Zagłębia dwoili się i troili, ale mimo wielu okazji nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Gospodarze dowieźli ostatecznie zwycięstwo do końca i ze skromną zaliczką udadzą się na mecz rewanżowy do Lubina.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą niedzielę. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:00. Zwycięzca zagra w dwumeczu finałowym. Drugą parę półfinałową tworzą drużyny UKS SMS Łódź i Lecha Poznań. W pierwszym spotkaniu padł wyniki remisowy 2:2.