Zwycięski start Garbarni (foto)

W 1. kolejce grupy IV III ligi Garbarnia Kraków pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 2:1. W poprzednim sezonie krakowianie wygrali rozgrywki, ale w barażu o awans okazali się słabsi od Warty Poznań.

III liga (grupa 4), 06.08.2016
Garbarnia Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0)
Ogar 16, Ciesielski 31 – Zuber 50

Żółte kartki: Pietras, Gaudyn – Zarzecki

Garbarnia: Cabaj – Piszczek, Moskal, Kalemba, Ogrodnik (24 Wieczorek) – Pietras (82 Nowak), Kostrubała, Ciesielski, Stokłosa (68 Kitliński), Kiebzak (74 Gaudyn) – Ogar
Orlęta: Wójcicki – S. Wrzesiński (82 Konaszewski), A. Wrzesiński, Zarzecki, Mazurek – Kanarek, Zmorzyński, Melnychuk (14 Powałka), Kot, Zuber – Piątek (77 Rycaj), Majewski

Goście odważniej zaczęli spotkanie. Już na początku. Ich napastnicy już na samym początku znaleźli się w dogodnych sytuacjach, ale dobrze spisywał się w bramce Marcin Cabaj. Chwilę później groźnym strzałem odpowiedział Tomasz Ogar. Tym razem zabrakło mu precyzji. Po kwadransie gry, poprawił się w tym elemencie i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po tej bramce mecz się otworzył. Drużyna Orląt chciała grać otwartą piłkę, ale gospodarze im na to nie pozwolili. Dłużej utrzymywali się przy piłce i cierpliwie budowali swoje akcje. Swoją przewagę udokumentowali po pół godzinie gry, zdobywając drugą bramkę. Jej autorem był Mateusz Ciesielski. Dostał on dobre podanie od Ogara, ale pierwszy jego strzał obronił Adrian Wójcicki. Przy dobitce, bramkarz przyjezdnych był już jednak bez szans. Do końca pierwszej połowy, na boisku dominowali już tylko gospodarze i stwarzali sobie kolejne sytuacje. Z daleka uderzał Łukasz Pietras, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką. Próba Karola Kostrubały z rzutu wolnego po lewej stronie, na wysokości pola karnego, była bardziej precyzyjna, ale dobrze piąstkował bramkarz.
Jego kolegów stać było tylko na groźny strzał z daleka Przemysława Kanarka. Piłkę jednak pewnie chwycił Cabaj. Chwilę później odpowiedziała Garbarnia. Podopiecznym Mirosława Hajdy udało się zdobyć kolejną bramkę, ale nie została ona uznana. Strzał Kamila Moskala przeciął Tomasz Ogar, umieszczając piłkę w siatce. Napastnik Garbarni był jednak na minimalnym spalonym i do przerwy wynik już się nie zmienił.

Na drugą połowę goście wyszli jednak bardzo zmotywowani i szybko zdobyli kontaktową bramkę. Krzysztof Kalemba stracił piłkę w środku pola. Futbolówkę przejął Michał Zuber i popędził na bramkę. Wyprzedził jeszcze Kamila Moskala i pokonał bezradnego Cabaja. Garbarnia próbowała szybko odzyskać inicjatywę. Dobry strzał Szymona Kiebzaka obronił jednak Wójcicki. Jego koledzy, po zdobyciu bramki odzyskali wigor i gospodarze już nie stwarzali sobie sytuacji z taką łatwością jak w pierwszej połowie. Kolejne okazje mieli za to goście. W 67. minucie, po rzucie rożnym groźnie było w polu karnym Garbarni. Jednak w zamieszaniu podbramkowym, nikt z podopiecznych Damiana Panka nie zdołał oddać strzału. W poczynaniach Brązowych dużo było chaosu. Co prawda często gościli na połowie rywali, ale nic z tego nie wynikało. Orlęta z kolei grali swoje. Na kwadrans przed końcem w głową w poprzeczkę strzelał Piątek. Ostatecznie jednak goście nie zdołali doprowadzić do remisu i Garbarnia zwycięsko zainaugurowała rozgrywki w sezonie 2016/17.