facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Gala 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Gala 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

6 października, odbyła się gala jubileuszowa z okazji 105-lecia narodzin Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą święta w Katedrze na Wawelu.
Następnie nastąpił przemarsz ze sztandarami do Filharmonii Krakowskiej na galę, którą prowadził Piotr Szefer, wiceprezes. Gości powitał prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej -  Ryszard Niemiec.
W drugiej części najbardziej zasłużeni ludzie futbolu zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi przez Wojewodę Małopolski Józefa Pilcha, odznaczeniami samorządowymi przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, odznakami związkowymi przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i odznakami MZPN przez wiceprezesów Ryszarda Kołtuna oraz Andrzeja Witkowskiego.

Odznaczenia wręczone podczas Gali w Filharmonii Krakowskiej

Odznaczenia państwowe:

Zbigniew Augustyn - Srebrny Krzyż Zasługi
Michał Królikowski - Srebrny Krzyż Zasługi
Jerzy Andrzej Mikołajczyk - Brązowy Krzyż Zasługi
Andrzej Sykta - Brązowy Krzyż Zasługi
Halina Chodur - Złoty medal za długoletnią służbę

Honoris Gratia:

Zdzisław Bieniek
Zdzisław Kapka
Ryszard Kołtun
Marek Koźmiński
Marek Kusto
Jerzy Nagawiecki
Stefan Niziołek
Andrzej Sękowski
Antoni Szymanowski

Odznaczenia PZPN:

Jan Nowak - Diamentowa Odznaka PZPN
Piotr Skrobowski - Złota Honorowa Odznaka PZPN
Krzysztof Bukalski - Srebrna Honorowa Odznaka PZPN
Marek Koźmiński - Srebrna Honorowa Odznaka PZPN
Zbigniew Lech - Srebrna Honorowa Odznaka PZPN
Andrzej Bahr - Brązowa Honorowa Odznaka PZPN
Wojciech Stawowy - Brązowa Honorowa Odznaka PZPN
Kazimierz Kmiecik - Medal Brązowy za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej
Edward Kasprzyk - Medal Brązowy za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej

Honorowi Członkowie MZPN:

Jerzy Bąk
Jerzy Chylewski
Jacek Doniec
Andrzej Maślanka
Tadeusz Morgoł
Antoni Ogórek
Andrzej Palczewski
Jan Pilarski
Andrzej Sękowski
Henryk Sochacki
Andrzej Strumiński
Tadeusz Szczerbowski
Bolesław Ściepura
Artur Śliwa (odebrała córka Alicja)

Medale 105-lecia MZPN:

RKS Garbarnia Kraków, KS Podgórze Kraków, MKS Sandecja Nowy Sącz, Okocimski KS Brzesko, KS SA Bruk-Bet
Termalica Nieciecza, Puszcza Niepołomice, ZKS Unia Tarnów, WKS Wawel Kraków, MKS Tarnovia, Hutnik Nowa Huta,
Rada Seniorów MZPN, Oddział Rady Seniorów MZPN w Chicago (USA).


 

 

Źródło: mzpnkrakow.pl

Dodano: 2016-10-07 11:44:36


MZPN 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków
:
Radomiak Radom
26.11.2021
20:30
Piast Gliwice
2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
26.11.2021
18:00
Śląsk Wrocław
:
Stal Mielec
27.11.2021
15:00
Pogoń Szczecin
:
Lechia Gdańsk
27.11.2021
17:30
Górnik Łęczna
:
Górnik Zabrze
27.11.2021
12:30
Raków Częstochowa
:
Zagłębie Lubin
27.11.2021
20:00
Wisła Płock
:
Cracovia Kraków
28.11.2021
12:30
Legia Warszawa
:
Jagiellonia Białystok
28.11.2021
17:30
Lech Poznań
:
Warta Poznań
28.11.2021
15:00

Fortuna I Liga

Odra Opole
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
26.11.2021
20:30
GKS Katowice
2:3
Miedź Legnica
26.11.2021
18:00
Skra Częstochowa
0:0
ŁKS Łódź
26.11.2021
18:00
Chrobry Głogów
:
Arka Gdynia
27.11.2021
12:40
Puszcza Niepołomice
:
Korona Kielce
27.11.2021
20:30
GKS Tychy
:
Resovia Rzeszów
28.11.2021
12:40
Sandecja Nowy Sącz
:
Górnik Polkowice
28.11.2021
15:00
Widzew Łódź
:
Zagłębie Sosnowiec
28.11.2021
18:00

eWinner II Liga

Ruch Chorzów
0:0
Motor Lublin
26.11.2021
18:05
Stal Rzeszów
:
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
27.11.2021
16:00
Znicz Pruszków
:
GKS Bełchatów
27.11.2021
12:00
Wigry Suwałki
:
KKS 1925 Kalisz
27.11.2021
12:00
Hutnik Kraków
:
Olimpia Elbląg
27.11.2021
13:00
Radunia Stężyca
:
Garbarnia Kraków
27.11.2021
13:00
Sokół Ostróda
:
Chojniczanka Chojnice
27.11.2021
13:00
Wisła Puławy
:
Lech II Poznań
28.11.2021
16:00
Śląsk II Wrocław
:
Pogoń Siedlce
28.11.2021
13:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - jesień

Motor Lublin
:
Resovia Rzeszów
28.11.2021
12:00

Ekstraliga Kobiet

APLG Gdańsk
:
Rekord Bielsko Biała
27.11.2021
14:00

I Liga Kobiet

Stomil Olsztyn
:
Ząbkovia Ząbki
27.11.2021
12:00
SWD Wodzisław
:
ROW Rybnik
27.11.2021
15:00

I liga futsalu, gr. południowa

Futsal Nowiny
:
Sośnica Gliwice
27.11.2021
19:00
AZS UEK Kraków
:
PA Nova Gliwice
27.11.2021
19:00
Heiro Rzeszów
:
FC Siemianowice Śląskie
27.11.2021
16:00
Unia Tarnów
:
BSF Bochnia
28.11.2021
17:00
AZS UŚ Katowice
:
AZS UMCS Lublin
28.11.2021
16:00
Gwiazda Ruda Śląska
:
GKS Futsal Tychy
28.11.2021
14:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
AZS UJ Kraków
27.11.2021
16:00
Respekt Myślenice
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
28.11.2021
18:00

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Unia Opole
:
ISD-AJD Częstochowa
27.11.2021
 
AZS UŚ Katowice
:
Plon Błotnica Strzelecka
28.11.2021
12:30
AZS UP Wanda Kraków
:
Wierzbowianka Wierzbno
28.11.2021
17:00

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
27.11.2021
 
Wierzbowianka II Wierzbno
:
Wawel Kraków
28.11.2021
19:00