A: Wieczysta przegrała pierwszy raz w sezonie (foto)

Nie ma już niepokonanego zespołu w krakowskiej A klasie grupie II. Do niedzielnego popołudnia tym mianem mogła się chwalić już tylko Wieczysta, ale wicelider z Bibic dzielnie postawił się gościom z Krakowa i przerwał ich fantastyczną passę.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale strzał jednego z graczy nie trafił w światło bramki. W szóstej minucie odpowiedzieli przyjezdni, a konkretnie Tomasz Sroczyński. Uderzenie prawego pomocnika Wieczystej z boku pola karnego nieznacznie minęło słupek. Jednak po kwadransie to Bibiczanka miała powody do radości. Po centrze z prawej strony boiska futbolówka została wybita przed pole karne, a tam dopadł do niej Stanisław Dudziński i sprytnym strzałem pokonał bezradnego Małka. Riposta podopiecznych Michała Guji była natychmiastowa. Goście wykonywali rzut rożny, piłkę strącił głową jeden z zawodników i spadła ona prosto pod nogi Jakuba Cieśli, a defensor Wieczystej bez problemów umieścił ją w siatce.

W 24. minucie miejscowi znów mogli wyjść na prowadzenie, lecz ostemplowali tylko poprzeczkę. W pierwszej połowie lepszym zespołem była Bibiczanka. Gracze Marka Salamona kompletnie zdominowali środek pola, co było kluczem do dostania się pod pole karne rywali. Obrońcy gości stawali na wysokości zadania, skutecznie przerywajac zapędy Bibiczanki. Mimo to miejscowi sprawiali dużo lepsze wrażenie. Tuż przed przerwą uszczęśliwić bibiczan mógł jeszcze Krzysztof Zawrzykraj, ale po małym zamieszaniu w polu karnym fatalnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Druga część meczu była bliźniaczo podobna do premierowej odsłony. Oba zespoły chciały zdobyć bramkę, lecz to gospodarze prowadzili grę, częściej goszcząc na połowie przeciwników. W 53. minucie Stanisław Dudziński zdecydował się na indywidualny rajd. Dotarł aż na szesnasty metr i oddał strzał, który pewnie wybronił Małek. Po drugiej stronie placu gry po zagraniu z prawej flanki sam przed bramkarzem znalazł się Kamil Banachowicz, jednak był nieskuteczny. Nieporadność Wieczystej wykorzystała Bibiczanka. Po dośrodkowaniu z bocznego sektoru boiska, piłka trafiła na głowę Dudzińskiego. Wydawało się, że futbolówka wleci do bramki, lecz w ostatnim momencie wybili ją jeszcze obrońcy krakowian, ale z dobitką Waśniowskiego już sobie nie poradzili i bibiczanie wyszli na zasłużone prowadzenie. Przyjezdni po tej sytuacji mieli duże pretensje do sędziego, Jana Dzika doszukując się faulu na jednym z graczy Wieczystej. Ostatecznie arbiter decyzji nie zmienił i goście, żeby zachować miano niepokonanego zespołu musieli wziąć się ostro do roboty.

Akcje przyjezdnych były budowane w ślamazarnym tempie, przez co mieli duże problemy ze sforsowaniem defensywy Bibiczanki, której piłkarze konsekwentnie, krok po kroku dążyli do podwyższenia rezultatu. Ta sztuka udała im się na dwanaście minut przed końcowym gwizdkiem. Bohater dnia, Stanisław Dudziński kolejny raz pokazał swój kunszt. Tym razem snajper gospodarzy pokonał Małka na raty. Początkowo golkiper Wieczystej dwa razy wybronił próby Dudzińskiego, ale przy trzecim strzale nie miał już szans i było już niemal pewne, że klub z ulicy Meissnera w Krakowie polegnie pierwszy raz w tym sezonie.

Wynik 3:1 utrzymał się do samego końca i Bibiczanka odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo i jest już tylko dwa punkty za liderującą Wieczystą. Przed obiema drużynami jeszcze jedna, jesienna kolejka. Krakowianie zmierzą się na własnym obiekcje z JKS-em Zelków, a bibiczanie rywalizować będą z ostatnimi w tabeli Rybitwami.

A klasa (Kraków II): 06.11.2016 r. - Bibice
Bibiczanka Bibice - Wieczysta Kraków 3:1 (1:1)