facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

1LF: Pierwsza porażka słomniczan (foto)

1LF: Pierwsza porażka słomniczan (foto)

Pierwsza ciekawa akcja w tym spotkaniu miała miejsce w drugiej minucie gdy Łukasz Nocoń wstrzelił piłkę w pole karne rywali z nadzieją, że któryś z zawodników da radę zamknąć akcję. Tak się jednak nie stało. Mimo wszystko to zagranie dało początek sekwencji kilku kolejnych prób słomniczan. Piłkę w pole karne wbijali kolejno: Czech, ponownie Nocoń oraz Przeniosło. Żadne z tych zagrań nie przyniosło pozytywnego skutku. Po pięciu minutach gry do głosu doszli gospodarze spotkania, którzy sprawdzili refleks Zachariasza dwukrotnie uderzając w światło bramki z poza pola karnego. Te dwie próby wyraźnie pozwoliły złapać wiatr w żagle zawodnikom GKS-u, kolejne pięć minut to wielokrotne próby sforsowania obrony kończone strzałami z różnych pozycji, najczęściej jednak z bocznych sektorów boiska. W tym czasie swojej bramki z poświęceniem bronił Zachariasz, który jedną z interwencji przypłacił otrzymaniem bardzo silnego uderzenia piłką w twarz. Na szczęście mógł on kontynuować grę. Nieudany napór rywali skończył się bramką Lex Kancelarii. Jeden z obrońców GKS-u zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia zmuszony był odgwizdać rzut karny dla LEX Kancelarii. Piłkę do siatki pewnie skierował Pater wyprowadzając zespół na prowadzenie. Już kilka minut przed końcem pierwszej połowy mirjscowi zdecydowali się wycofać swojego bramkarza i zagrać w przewadze. Taktyka ta doprowadziła do kolejnych minut w których przyjezdni musieli się bronić bardzo głęboko. Mimo gry 5 na 4 w polu, tyszanie nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Na przerwę zawodnicy ze Słomnik schodzili więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od interwencji "Harego" poza własnym polem karnym. Janek pewnym wyjściem z bramki wybił głową podanie lecące w kierunku napastnika rywali. Kilkanaście sekund później popisał się fenomenalnym zagraniem. Gdy po rzucie rożnym rywali strzał oddał ich golkiper, Zachariasz złapał piłkę do rąk, szybko wyrzucił i oddał piękny strzał do pustej bramki GKSu podwyższając prowadzenie na 2-0. Po zdobyciu tej bramki zawodnicy Miłosza Kocota próbowali uspokoić trochę grę, to rywale musieli szukać kontaktowej bramki. Niestety nie udało się tego dokonać i tyszanie szybko złapali z kontakt zdobywając bramkę na 1-2. Goście ponownie musieli starać się odskoczyć miejscowym zawodnikom, próbował zrobić to Robert Ślęczka gdy minął rywala w środku pola, a następnie odegrał do Adama Wędzonego, który jednak nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Już w 7 minucie drugiej połowy gospodarze mieli na swoim koncie pięć fauli i każde kolejne przewinienie w ich wykonaniu skutkowało przedłużonym rzutem karnym dla Lex Kancelarii. Pierwszą (i jak się potem okazało jedyną) szansę na zdobycie bramki z tego stałego fragmentu gry w 30 minucie miał Adrian Pater. Strzelił on jednak obok bramki i na tablicy wyników wciąż można było zobaczyć cyfrę 2 po stronie słomniczan. Następne minuty to ponownie kilka dobrych interwencji Zachariasza, który systematycznie odbijał piłkę po strzałach rywali nie pozwalając im na zdobycie wyrównującej bramki. Niestety między 37 a 38 minutą dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Zawodnicy gości praktycznie z niczego zdobyli dwie bramki i w przeciągu trzydziestu sekund i objęli prowadzenie 3-2. Podopieczni Miłosza Kocota nie spuścili głów i po czasie wziętym przez trenera, ruszyli do nadrabiania strat. Nie mając nic od stracenia LEX Kancelaria postanowiła grać w przewadze. Upływające sekundy mijały i czasu zostawało co raz mniej, w końcu Robert Ślęczka celnym strzałem pokonał bramkarza rywali wyrównując stan spotkania. Niestety, rozkojarzenie po zdobytym golu sprawiło, że już dziesięć sekund później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem 4-3. Czasu na ponowne odrobienie strat było bardzo mało i sztuka ta nie udała się po raz drugi.

I liga polska futsalu, 06.11.2016
GKS Tychy - Lex Kancelaria Słomniki 4:3 (0:1)
Sitko 25, Pytel 38, Szachnitowski 39, 40 - Pater 11 (k), Zachariasz 22, Ślęczka 40
 
Żółte kartki: Biernat - Ślęczka, Czech, Pater.
GKS: Sitko, Modrzik - Filip Biernat, T.Biernat, Słonina, Szachnitowski, Fabian Biernat, Kochanowski, Piotr Pytel, Paweł Pytel, Sitko, Jania, Wybraniec.
Lex Kancelaria: Zachariasz, Machlowski, Mach - Pater, Czech, Przeniosło, Nocoń, Wędzony, Ząbek, Ślęczka, Korzeniowski, Ciałowicz, Piwowarski, Makowski.

 

 

Źródło: Kamil Kopciński

Dodano: 2016-11-08 02:21:46


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Futsal I Liga, gr. południowa

GKS Tychy  Lex  lex kancelaria  Tychy 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
11:1
GSF Gliwice
16.01.2022
17:00
GKS Futsal Tychy
7:4
Unia Tarnów
16.01.2022
16:00
AZS UMCS Lublin
8:4
Heiro Rzeszów
16.01.2022
19:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UEK Słomniczanka Słomniki
7:5
Tarnovia Tarnów
16.01.2022
16:00
Rekord Bielsko Biała
5:3
AZS UJ Kraków
16.01.2022
18:00

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UŚ Katowice
0:2
Unia Opole
16.01.2022
16:00

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Wawel Kraków
3:0
Tyniec Kraków
16.01.2022
14:30
Kalwarianka Kalwaria Z.
3:9
Iskra Tarnów
16.01.2022