E: Bramkostrzelni i bezlitośni (foto)

Po ubiegłotygodniowej wyprawie nad morze zakończonej wysoką przegraną 2:6 z Pogonią Szczecin, tym razem to ekipa znad Bałtyku – Arka Gdynia – zawitała na stadion przy Reymonta 22. Obydwie drużyny dzieliły w tabeli jedynie dwa punkty, więc zapowiadał się mecz o wyższość nad bezpośrednim rywalem.

Wiślacy, żądni rehabilitacji za wysoką porażkę z Pogonią, chcieli od początku narzucić swój styl gry. Jednak ku ich zaskoczeniu goście już w 5 minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Marcin Warcholak i pokonał zaskoczonego Łukasza Załuskę. W 18 minucie powinno być 2:0 dla gości, gdy Dariusz Zjawiński znalazł się sam na sam z bramkarzem Białej Gwiazdy. Ku uciesze krakowian, Załuska wybronił jednak uderzenie napastnika gości, a wiślacy wyszli z szybką kontrą, zakończoną celnym strzałem Rafała Boguskiego. Zamiast wyniku 0:2 w 18 minucie na tablicy pojawił się zatem remis. Utrzymał się on przez niewiele ponad 10 minut, bowiem w 29 minucie swoją drugą bramkę zdobył Boguski, który znakomicie wykończył akcję i dośrodkowanie Patryka Małeckiego. Gospodarze nie zadowalali się jednak jednobramkowym prowadzeniem i raz po raz atakowali gdynian. Dopięli swego w 38 minucie, gdy Petar Brlek pięknym uderzeniem głową zamienił na gola dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga odsłona rozpoczęła się od znakomitej sytuacji Arkadiusza Głowackiego, który strzałem głową próbował pokonać Konrada Jałochę, ale wycelował wprost w bramkarza gości. Chwilę później w sytuacji sam na sam z golkiperem gdynian znalazł się Paweł Brożek, ale znów górą był Jałocha. Co się odwlecze to … na gola zamieni Boguski. Imponujący ostatnimi czasy bardzo dobrą skutecznością pomocnik Białej Gwiazdy, przeprowadził jedną z najpiękniejszych akcji sezonu. Otrzymał piłkę przy linii środkowej, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, minął kilku obrońców rywala i plasowanym uderzeniem przy słupku nie dał szans Jałosze. Trzeci gol „Bogusia” to jednocześnie drugi z rzędu hat – trick tego zawodnika w domowym meczu Wisły. W 71 minucie strzelec trzech goli dla Wisły pokazał, że nie tylko umie strzelać, ale też wypracowuje okazje kolegom. Najpierw sam dostał doskonałe, kilkudziesięciometrowe podanie od Głowackiego, a następnie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał już na nią Brożek i wpakował ją do siatki, zmieniając wynik na 5:1. Napastnik Wisły mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał dobrze obronił Jałocha, a zamykający akcję Jakub Bartosz z dwóch metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Podrażnieni szybką stratą bramki wiślacy okazali się bezlitośni dla gości z Gdyni. Wysokie zwycięstwo Wisły musi cieszyć zarówno samych piłkarzy, trenerów, jak i kibiców. Ciekawostką jest, że 11 z ostatnich 12 goli Wisły strzelali zawodnicy, który nazwisko zaczyna się na literę B. Oby Boguski, Brożek, Brlek, Bartosz kontynuowali tę passę w meczu Pucharu Polski z Lechem i kolejnej ligowej potyczce z Lechią Gdańsk. Obydwa te mecze w najbliższym tygodniu na stadionie przy Reymonta 22.