III liga, 11.03.2017
Garbarnia Kraków - Resovia Rzeszów 3:2 (2:2)
Kitliński 23, Ogar 34, Masiuda 78 - Buczek 7 (k), Kmiotek 38

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin)
Garbarnia:  Marcin Cabaj - Norbert Piszczek (86 Mateusz Pawłowicz), Krzysztof Kalemba, Krystian Kujawa, Michał Mistrzyk - Damian Nieśmiałowski, Karol Kostrubała (67 Łukasz Pietras), Marek Masiuda, Michał Kitliński (56 Tomasz Liput) - Tomasz Ogar, Marcin Siedlarz (73 Michał Górecki).
Resovia: Marcin Pietryka - Bartłomiej Buczek, Szymon Wiejak (77 Adrian Chamera), Konrad Domoń, Sebastian Dziedzic (61 Dawid Pałys-Rydzik), Szymon Kaliniec, Mirosław Kmiotek, Bartłomiej Makowski, Jan Pelc (80 Dawid Bieniasz), Arkadiusz Staszczak (60 Damian Barszczak), Przemysław Żmuda.

W hicie kolejki małopolsko-świętokrzyskiej III ligi, Garbarnia Kraków pokonała Resovię 3:2 i utrzymała się na pozycji wicelidera tabeli. Mecz jednak rozpoczął się po myśli rzeszowian, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie po karnym, pewnie wykorzystanym przez Buczka. Jedenastkę podyktowano po tym, jak Kujawa - mimo iż wygrał powietrzną walkę o piłkę - powalił na ziemię Pelca i rozjemca uznał, że doszło do złamania przepisów. Brązowi szybko jednak wrócili do równowagi i już kwadrans później dzięki zimnej krwi Kitlińskiego, doprowadzili do remisu. Kilka minut potem jednak, "Resoviacy" znów zadali cios i walka o trzy punkty po przerwie rozpoczęła się niejako na nowo. W 38 minucie Kmiotek znakomicie ułożył nogę do wrzuconej z lewej strony boiska piłki i Cabaj wyciągał piłkę z siatki po raz drugi.

Kmiotek zresztą drugą odsłonę mógł rozpocząć od gola przywracającego prowadzenie gościom ale minimalnie spudłował. Ten sam zawodnik niepokoił Cabaja jeszcze co najmniej raz ale golkiper krakowian po przerwie trzymał czyste konto. I opłacało się bo w 78 minucie miejscowi wypracowali okazję, która dała im trzy punkty. Wcześniej jeszcze szczęścia z rzutu wolnego szukał Kalemba ale to jemu nieco później przyszło wypracować bramkową akcję Masiudzie. To po jego dograniu, Masiuda skierował piłkę do bramki.

W końcówce Resovia dążyła do wyrównania i nawet Buczkowi mogło się to udać ale dłużnie nie pozostawali podopieczni Mirosława Hajdo. Brązowi bliscy dobicia rywala byli dograniu Liputa czy Pietrasa. Zwłaszcza po zagraniu tego drugiego, Górecki miał wyborną szansę ale pomylił się o centymetry.

Źródło: własne/garbarnia.krakow.pl; fot. archiwum

Dodano: 2017-03-12 11:54:19