MLJ: Garbarnia poległa po karnych (foto)

Na boisku głównym  Sandecji Nowy Sącz, doszło do ciekawego spotkania drużyny miejscowych z Garbarnią Kraków. Dla obu ekip, mających aspiracje do awansu do CLJ, mecz miał w jego kontekście ogromne znaczenie, dodatkowo gospodarze pałali chęcią rewanżu za sromotną porażkę 0-10 jesienią w Krakowie. Tak zmotywowani ruszyli do frontalnych ataków na bramkę gości, mając od początku znaczącą przewagę, z której poza kilkoma kornerami niewiele wynikało. Garbarnia mądrze się broniła z rzadka kontratakując bramkę miejscowych. W 25 min. arbiter podyktował (zdaniem gości nieco kontrowersyjny) rzut karny dla Sandecji, który na bramkę zamienił Wiktor Nowak. Od tego momentu gra się wyrównała i teraz to goście zaczęli śmielej atakować bramkę Tomasika, którego dwukrotnie próbował zaskoczyć Apostolski.  Jak mówią, do trzech razy sztuka, W 38 min. idealne podanie Kloca na bramkę zamienił Prochownik i do przerwy było 1-1. Po wznowieniu gry lekką  przewagę miała Sandecja, ale to Garbarnia wyprowadzała groźne kontry, po jednej z nich w 52 min. Apostolski  przytomnie zagrał do Prochownika, który w sobie tylko znany sposób, z dwóch metrów nie zdobył bramki. To była najlepsza okazja z gry do zdobycia gola w drugiej połowie, biorąc pod uwagę obie ekipy. Gdy wydawało się, że mecz skończy się podziałem punktów, arbiter podyktował w 84 min. kolejną (zdaniem gości także kontrowersyjną) jedenastkę dla miejscowych, ponownie wykorzystaną przez Nowaka.